Mało która z nas nie dba o to, by regularnie depilować sobie brwi. Umiemy robić to same lub regularnie odwiedzamy w tym celu kosmetyczkę. Ten niewielki i niewymagający zabieg może naprawdę wiele zdziałać, odejmując nam lat i korygując rysy twarzy.
Brwi pomimo tego, że mogą dodać nam urody, są również bardzo potrzebne. To ich zadaniem jest ochrona naszych oczu przed zanieczyszczeniami, pyłkami, potem czy insektami. Dawniej kobiety na różne sposoby radziły sobie z ich pielęgnacją. Począwszy od średniowiecznych dam, które nosiły cieniutko wyskubane brwi, podkreślone wysokim łukiem oraz wysokim czołem, poprzez kobiety renesansu i baroku, które całkowicie się ich pozbywały do epoki Marleny Dietrich, która rysowała cienkie kreski za pomocą kredki. Dopiero przełom, jakiego dokonała Marylin Monroe, która do tlenionych blond włosów nosiła grube, krzaczaste wręcz brwi stał się nowym sposobem na ich wygląd.

Dzisiaj trochę się zmieniło. Gama kosmetyków, trymerów, żeli, kredek do brwi ułatwia nam ich samodzielną pielęgnację. Musimy wiedzieć jednak, jaki kształt brwi pasuje do naszego owalu twarzy. Nie warto eksperymentować z ich kolorem, bo zbyt ciemne brwi do jasnych włosów będą wyglądały przytłaczająco. Panie o jasnych włosach – blondynki i rude, powinny zadbać o to, by ich brwi były tylko o ton ciemniejsze  od koloru włosów, brunetki natomiast o ton jaśniejsze lub indentyczne z odcieniem włosów.

W Hollywood styliści brwi, do których regularnie uczęszczają gwiazdy posiadają własne salony i cieszą się takim samym zainteresowaniem jak fryzjerzy. Ich zarobki są również podobne.

Jeśli jeszcze nie zaczęłaś depilować brwi, na pierwszą wizytę udaj się najlepiej do kosmetyczki. Ona dobierze najodpowiedniejszy kształt Twoim brwiom i pokaże Ci, jak możesz sama o nie dbać i jak je depilować. Następnie zabieg ten możesz wykonywać samodzielnie. Pamiętaj o tym, że zbyt szeroki i bujne brwi nadadzą Twojej twarzy groźnego wyglądu. Uważaj również, by nie wyskubać ich za mocno, co może skutkować optycznym poszerzeniem nosa i zmianą rysów twarzy.  Zbyt nisko opadające brwi zaś dodadzą Ci lat i pomniejszą oczy.

Kształt brwi a owal twarzy:

- twarz owalna: łuki brwiowe powinny stopniowo wznosić się i po 2/3 długości opadać znowu w dół
- twarz kwadratowa: najwyższy punkt łuku powinien przypadać dokładnie na ½ brwi
- twarz podłużna: powinny być niemal proste, wydepilowane na kształt prostych kresek
- twarz okrągła: powinny mieć trójkątny kształt z bardziej wyrazistym kątem podnoszenia się i opadaniem łuku