Wśród natłoku codziennych obowiązków, wiecznego zabiegania i pośpiechu tęsknimy do naszej małej domowej strefy wyciszenia i wypoczynku. Coraz częściej tę rolę spełnia łazienka – oaza dla zmęczonego ciała i umysłu.

Okrągła wanna Excellent

Jak bardzo zmienia się rola współczesnej łazienki? Od miejsca spełniającego jedynie funkcje użytkowe po intymny azyl. Od zaopatrzonych w podstawowe urządzenia po świetnie wyposażone domowe gabinety SPA, których najważniejszym zadaniem jest szybka regeneracja sił użytkownika. Od skromnych i pozbawionych indywidualnego charakteru po śmiałe w aranżacjach pokoje kąpielowe projektowane z zamysłem stania się wizytówką domu.  Od zunifikowanych po nieomal specjalistyczne, takie jak łazienka dla sportowca, dla młodej rodziny, dla osoby niepełnosprawnej. Jednak funkcjonalność każdej łazienki powinna iść w parze z jej estetyką.  

By stworzyć wymarzoną łazienkę wystarczy tak niewiele. Harmonia wnętrza, stonowana gama kolorów, dopracowane detale – przeniosą nas w stan relaksu i zapewnią regenerację sił. Aby odkryć przyjazny świat natury nie opuszczając własnej łazienki wystarczy klika prostych zabiegów. Przede wszystkim musimy dobrać odpowiednią kolorystykę. Większość z nas będzie się dobrze czuła w ciepłych barwach ziemi. Łazienka utrzymana w kolorach od głębokich brązów po pastelowe beże stworzy naturalny klimat sprzyjający wypoczynkowi. Z takim klimatem współgrają: drewno, kamień, rośliny, szkło. Producenci płytek, ceramiki, armatury coraz częściej sięgają do wzorów inspirowanych przyrodą. Wnętrze nawet skromnej łazienki wiele zyska, kiedy zostanie wyposażone w ceramikę przypominającą duże rzeczne otoczaki, gruby blat z naturalnego drewna, czy płytki podłogowe imitujące fakturę ziemi. Miękkie dobrane kolorystycznie ręczniki, nastrojowe świece i dyskretne oświetlenie nadadzą skromnemu wnętrzu nowy wymiar. Dzięki tym niesłychanie prostym zabiegom osiągniemy zamierzony efekt. Jeszcze tylko odpowiednie baterie, ciekawy natrysk, elegancki wąż, czyli jednym słowem galanteria łazienkowa, która często przesądza o całości.

Wnętrze, w którym dobrze się czujemy, kolory i kształty, które oddziałują na nasze zmysły, mogą pełnić rolę domowego terapeuty – rano dostarczać nam niezbędnej energii, wieczorem koić zmęczone zmysły, przywracać harmonię i regenerować siły. Miękki szlafrok i filiżanka aromatycznej kawy w takim wnętrzu dopełnią całości i sprawią, że dobry nastrój, z którym zaczęliśmy dzień będzie nam długo towarzyszył.


panel prysznicowy Kuchinox

aranżacja Ferro

aranżacja Max Fliz

aranżacja Ferro

owalna wanna Excellent

aranżacja Ferro

bateria wannowa pięciootworowa Symetric, Ferro

wanna Excellent Glamour, system Discovery

bateria wannowa Retro classic z podłączeniem do posadzki, Ferro

aranżacja Koło