Lubimy czuć się w naszym domu dobrze i wygodnie. Chcemy, by wnętrza były oryginalne i zachwycały wszystkich naszych gości. Przeglądamy katalogi, poradniki poświęcone aranżacjom i częściej niż kiedyś eksperymentujemy w doborze kolorów ścian, płytek, mozaiki oraz mebli.
Wbrew pozorom wybór wydawałoby się tak prozaicznego mebla, jak krzesło może nieść za sobą dużą rewolucję w naszym mieszkaniu. Tak naprawdę nie liczy się materiał z jakiego jest wykonane ani kolor. Najistotniejszy jest charakter, jaki może nadać nawet najprostszemu salonowi czy jadalni. Coraz częściej decydujemy się na krzesła metalowe lub z tworzywa sztucznego. Łatwo się je czyści i posiadają one dużo ciekawsze wzory i kolory od tradycyjnych drewnianych.

Jeżeli zamierzamy przesiadywać na nowo zakupionym krześle długie godziny musimy wziąć pod uwagę oprócz walorów wizualnych, również jego wygodę. Mebel nie może być za wysoki – powienien pozwolić nam bez problemu oprzeć się stopami o podłogę. W przeciwnym razie odczuwać będziemy ucisk na  uda, który prowadzić może do niedokrwienia kończyn objawiającego się nieprzyjemnym mrowieniem. Krzesło zbyt niskie natomiast spowoduje głębokie zgięcie w biodrach, które  z czasem będzie prowadziło do dolegliwości bólowych dolnego odcinka kręgosłupa. Idealna wysokość  to taka przy której siedząc, nogi powinny być zgięte w kolanach pod kątem prostym, podczas gdy stopy w całości swobodnie i wygodnie spoczywają na podłodze. Unikajmy również za miękkich obić, które wywołują mylne wrażenie zapadania się i braku stabilności.

Zdaniem psychologów zajmujących się wpływem kolorów na naszą psychikę zaleca się kolor czerwony do jako energetyzujący element lub biały, który działa kojąco – wybór zależy od indywidualnych preferencji.

Dulux

Italiastyle.pl

Italiastyle.pl

Italvelluti

Italiastyle.pl

ArtDecor24.pl

Klose

Italiastyle.pl

Klose

Italiastyle.pl

Italiastyle.pl

Klose

Italiastyle.pl

Italiastyle.pl