Jeśli malujesz się codziennie, a jeszcze nie zainwestowałaś w porządny zestaw pędzli do makijażu czas to zmienić! Podpowiadamy na co zwracać uwagę podczas doboru najodpowiedniejszych pędzli, czym się kierować oraz jak i do czego ich używać.
Zestaw pędzli do wykonania idealnego makijażu to podstawa dla każdej dbającej o siebie kobiety. Jeżeli codziennie bardzo starannie przykładasz się do zrobienia make up'u pamiętaj, że dobre pędzle zdecydowanie ułatwią Ci jego wykonanie. Jeżeli szkoda Ci pieniędzy poproś kogoś bliskiego, żeby Ci zaprezentował taki zestaw na jakąś okazję.

Do wykonania perfekcyjnego makijażu twarzy będziemy potrzebowali zestawu co najmniej sześciu pędzli. Zwróćmy uwagę na to, by były wykonane z naturalnego włosia – im bardziej miękkie tym lepsze.

Jako pierwszy pędzel, jaki na pewno warto mieć w swojej kosmetyczce jest pędzel do nakładania pudru. Zwróć uwagę na to, by był szeroki i lekko zaokrąglony. Jeśli chodzi o długość rączki, musisz sama ocenić, jakim będzie Ci wygodniej i poręczniej się posługiwać.

Pędzel do różu powinien być odrobinę mniejszy. Charakteryzuje go przede wszystkim lekko ścięte na ukos włosie. Kulistymi ruchami wymodelujesz nim odpowiednio kości policzkowe podczas nakładania różu czy pudru brązującego.

Pędzle do nakładania cieni – możemy mieć ich nawet kilka. Są dużo mniejsze, gdzieś szerokości palca. Płaski posłuży nam do nakładania najjaśniejszych cieni lub bazy pod cienie. Mniejszy, ale grubszy i zaokrąglony będzie idealny do rozcierania kosmetyków czy namalowania kresek.

Najmniejsze pędzelki wykorzystamy do nakładania błyszczyku, korektora oraz do malowania brwi, jeżeli lubimy je podkreślać.

Ostatnim wartym umówienia akcesorium jest szczoteczka z grzebykiem do modelowania i układania brwi, aby dopełnić swój codzienny look.

Jeżeli do tej pory radziłaś sobie bez zestawu porządnych pędzli, sama zobaczysz jak mogą one ułatwić codzienny makijaż. Pamiętajmy, żeby zachować je w czystości i przynajmniej raz w tygodniu dokładnie je umyć. Pędzle w zestawie to wydatek rzędu około 200 złotych.