Obowiązujące jeszcze kilka lat temu trendy w urządzaniu kuchni odchodzą do lamusa. Dziś zamiast adaptować się do zastanych warunków, zaczynamy dostosowywać je do swoich potrzeb. W kuchni liczy się wygoda, ergonomia i funkcjonalność. Podstawą jest komfort w użytkowaniu mebli i sprzętów takich jak kuchenki, zmywarki, blaty, a nawet… kosze na śmieci. 
Współczesna Pani domu zarówno w życiu jak i w kuchni ceni sobie porządek i profesjonalizm. Uwielbia, gdy wszystko ma swoje, specjalnie wyznaczone miejsce, które jest zawsze dostępne i jednocześnie estetycznie ukryte. Wielką popularnością cieszą się więc wymyślne akcesoria kuchenne, ułatwiające wgląd do trudno dostępnych zakamarków, obrotnice do szafek narożnych, windy, umożliwiające użytkowanie wysoko położonych półek itp. Każdy z tych elementów ma za zadanie nie tylko usprawnić pracę w kuchni, ale też wprowadzić ład i porządek tam, gdzie do tej pory było to niemożliwe.

Poza blatem oraz urządzeniami elektrycznymi, najważniejszą częścią kuchni są szafki, które dzięki drobnym, nowatorskim rozwiązaniom, czynią z prostych szafek kuchennych instalacje godne niemalże statków kosmicznych. Jednym z nowatorskich rozwiązań w szafkach kuchennych jest podnośnik równoległego otwierania frontu Ewiva. Jest to mechanizm pozwalający na pionowe otwierane szafki o szerokości maksymalnej 1500 mm i wysokości maksymalnej 450 mm w kierunku prostopadłym do powierzchni blatu. Ewiva pozwala zaoszczędzić wiele miejsca, chroni także przed tak dobrze znanym nam uderzaniem się w głowę o kant otwartej szafki.

Jeżeli mamy małą kuchnię każda przestrzeń musi być wykorzystana, dlatego narożna szafka to wygodne rozwiązanie, jeśli masz ciągły problem z zagospodarowaniem narożników swojej kuchni. Systemy Le Mans są białymi lub jasnoszarymi laminowanymi i wyprofilowanymi półkami, opierające się na systemie ramion, mogące udźwignąć nawet do 20 kg. Dodatkowo chromowane relingi oraz antypoślizgowa powłoka RutschStopp dają gwarancję, że żadna miska ani pokrywka nie spadnie na ziemię nawet przy gwałtownym wysunięciu półki, a każdą potrzebną rzecz będziemy mieli podaną dosłownie jak na tacy.

Jednym z praktycznych zagadnień, nad którym powinniśmy się zastanowić, jest przechowywanie pieczywa. Do lamusa odchodzą chlebaki, zajmujące w kuchniach zbyt wiele miejsca. Alternatywą są rozwiązania, które w oparciu o nowoczesną technologię, pozwalają w bardzo racjonalny sposób zagospodarować kuchenną przestrzeń. Jednym z ciekawych produktów do zastosowania w kuchni jest ceramiczny pojemnik na pieczywo, który łączy w sobie zalety zarazem nowoczesnej i komfortowej techniki kuchennej. W takim pojemniku z utrzymującą świeżość pokrywą, chleb będzie przechowywany zdrowo i właściwie pod względem biologicznym. Przechodzi naturalny proces starzenia, zachowując właściwe  walory smakowe. Z punktu widzenia gospodarowania miejscem, korzystny jest  fakt, że pojemnik przystosowany jest do montażu w szufladzie (o minimalnej szerokości 40 cm i wysokości od 225 mm).

Kolejnym sprzętem kuchennym, który możemy zamontować w kuchennych szufladach jest sprytnie ukryty toster. Montowany w szufladzie o szerokości od 30 cm, zajmuje niewiele miejsca, bez szkody dla funkcjonalności. Automatycznie centruje pieczywo i posiada praktyczne funkcje rozmrażania i odgrzewania. Toster wykończony jest stalą szlachetną, zaś jego obudowa zabezpiecza przed oparzeniem. Urządzenie automatycznie się wyłącza jeśli je złożymy. Co więcej posiada wyciąganą szufladkę na okruchy i jest łatwy w demontażu, w celu wyczyszczenia szuflady, w której go zamontowano.

LE Mans, Peka

Kosz na śmieci może również ułatwić nam pracę w kuchni.  SAMBA charakteryzuje się wieloma przymiotami, ułatwiającymi i umilającymi codzienną kuchenną rzeczywistość. Jednym z nich jest możliwość niezwykle szybkiego dostępu. Już jedno naciśnięcie pedała sprawia, że front szafki uchyla się, a my możemy wygodnie wyrzucić drobne odpadki, po czym drzwiczki łagodnie się zamykają. Jeśli chcemy jednak, by kosz był dostępny na dłużej, możemy (również za pomocą pedała) zatrzymać go lekko otwartym. To niezwykle wygodne przy gotowaniu, gdy co chwilę coś wyrzucamy, a jednocześnie poruszamy się po całej kuchni. Tak zaprojektowany pojemnik nie zajmuje dużo miejsca i nie przeszkadza nam w ruchach. Jeśli chcemy natomiast mieć całkowity dostęp do kosza - wymienić worek, wyciągnąć butelki z płynami do zmywania itp., możemy maksymalnie wysunąć pojemnik i uzyskać optymalny dostęp do wszystkich akcesoriów umieszczonych wokół niego. Jednym z nich jest szklany pojemnik, który może być wyjęty i służyć do zbierania odpadków organicznych, a specjalnie impregnowana torba, zawieszona na panelu dzielącym, posłuży do gromadzenia plastikowych odpadów, puszek, lub makulatury. Po opróżnieniu można ją wyprać tak, aby zawsze pozostawała czysta. Nie można nie wspomnieć też o innych udogodnieniach: osłonie frontu, która zabezpiecza wewnętrzną stronę szafki przed zabrudzeniem, a także specjalnej pokrywie, zapobiegającej przedostawaniu się nieprzyjemnych zapachów.

Na koniec jeszcze coś, co napewno warto mieć w swojej kuchni- zwłaszcza, jeżeli zależy nam na oszczędności energii i lubimy robić kilka rzeczy na raz. Zintegrowany zestaw TRIO 9503 zawiera płytę grzejną z 4 palnikami, piekarnik typu elektrycznego z termoobiegiem o pojemności 39 litrów i zużywalności 0,78 kW/h oraz zmywarkę z 6 programami, zużyciem wody 9 litrów i temperaturą zmywania 40-75°C.

W tak inteligentnie wyposażonej kuchni aż będzie Ci się chciało przygotowywać pyszne posiłki!

Belmeb

Ewiva

Le Mans, Peka

Belmeb

Belmeb

Ewiva

Belmeb

Samba

TRIO, Candy