Coraz popularniejsze wśród kobiet staje się noszenie kolorowych szkieł kontaktowych. Dzięki nim kolor oczu może stać się bardziej wyrazisty, a spojrzenie pełne blasku i uroku.

Dzięki soczewkom można zarówno wzmocnić swoją naturalną barwę oka, jak i całkowicie ją zmienić. Wybór obecnie jest ogromny – na rynku dostępne są soczewki jednokolorowe (różne odcienie błękitu, zieleni, brązu, fioletowe, pomarańczowe, szare), dwukolorowe, z delikatnymi przejściami tonalnymi (szaro-niebieskie, niebiesko – żółte, żółto – zielone), powiększające oko (z specjalną obwódką na zewnętrznej części soczewki), jak i cała paleta zwariowanych soczewek z kolorowymi nadrukami i zmieniających kształt źrenicy.


- Kolorowe soczewki nosić mogą zarówno osoby z wadą wzroku, zastępując nimi tradycyjne szkła kontaktowe, jak i osoby, które chcą po prostu ozdobić oko, ponieważ dostępne są też modele z zerową wartością dioptrii – mówi Tomasz Ronatowicz, właściciel sklepu www.barwyoczu.pl, specjalizującego się w sprzedaży kolorowych szkieł kontaktowych.

Jeśli zdecydujemy się na noszenie soczewek, musimy pamiętać o ich odpowiedniej pielęgnacji.  O kolorowe soczewki trzeba dbać tak, jak o tradycyjne szkła kontaktowe. Niezbędna jest codzienna pielęgnacja, by uniknąć bakterii i zabrudzeń. Służą do tego specjalne płyny, w których przechowuje się soczewki i w których soczewki same się oczyszczają.

Fot. www.barwyoczu.pl