Już w najbliższą niedzielę możemy włączyć się do obchodów światowego dnia bez biustonosza. Jedne z nas określają go mianem dnia wolności, inne natomiast jedynie jako feministyczną fanaberię. Warto jednak tego dnia zwrócić uwagę na tę cześć naszej bielizny.
Biustonosz to część garderoby, która codziennie jest noszona przez miliony kobiet na świecie. Jest z Tobą przynajmniej 12 godzin na dobę. Dobrze dobrany może dodać Ci blasku i seksapilu, niedopasowany jest w stanie nie tylko od samego rana wprowadzić Cię w zły nastrój, lecz nawet spowodować silne bóle kręgosłupa. Nie każda kobieta zdaje sobie sprawę, że bielizna może być jej najlepszym przyjacielem.

Niektórzy mówią, że dzień bez biustonosza wymyślili mężczyźni, aby móc bez przeszkód podziwiać kobiece kształty. Bez względu na to, czy jest to prawda, czy też zwykła insynuacja, panie bardzo chętnie podchwyciły pomysł, aby przez jeden dzień w roku uwolnić swoje piersi. Jeśli tylko chcesz dać odetchnąć swojemu ciału - 30 maja zostaw biustonosz w domu. Przez chwilę będziesz się czuła wolna i wyzywająca. Warto jednak pamiętać o tym, że na co dzień biustonosz nie jest tylko dodatkiem, ale spełnia konkretną funkcję.

Skóra biustu jest bardzo delikatna, musimy więc dbać, aby na długo pozostała gładka i elastyczna. Codziennie rano i wieczorem używaj więc balsamu ujędrniającego i dbaj o to, aby okolice dekoltu były zawsze mocno nawilżone. Innym sposobem przeciwdziałania rozciąganiu się i utraty jędrności skóry jest także prawidłowo dobrany biustonosz. Powinien podtrzymywać piersi i je modelować, nie powodując uczucia ucisku, zmęczenia czy wręcz bólu.

30 maja możesz podchwycić ten ciekawy pomysł i zostawić biustonosz w domu, jednak na co dzień lepiej spraw sobie dobrze dobrany, komfortowy komplet bielizny, który podkreśli piękno twojego biustu i doda Ci pewności siebie. "Wybierając bieliznę, zwracajmy uwagę nie tylko na rozmiar, lecz także na materiał z jakiego jest wykonana, ramiączka i ozdoby. Takie detale są niezwykle istotne i to one sprawiają, że bielizna jest wyjątkowo wygodna" – mówi  pani Kinga Lesisz, właścicielka firmy Kinga – jednego z producentów bielizny.

Jeśli brak Ci śmiałości, a chciałabyś w jakiś sposób wziąć udział w światowym dniu bez biustonosza, pomyśl o bardzo dyskretnej i dobrze dopasowanej bieliźnie. Nie bój się eksperymentować, czasem warto odrobinę zmienić swój styl, aby poczuć się niezwykle kobieco!

Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku