Zmiana wyglądu wnętrz wcale nie musi wiązać się z dużymi kosztami ekipy malarskiej. Odświeżyć ściany, nadać im zupełnie nowego wyglądu można samemu. Trzeba mieć jedynie dobry pomysł i kogoś, kto chętnie nam pomoże. W tym sezonie zdecydowanie stawiamy na kontrasty.
Błękit nieba z wakacyjnych chwil, dojrzewające w słońcu owoce, zieleń łąk i lasów a przede wszystkim wielobarwność kwiatów i ich zapachów to symbole kolorów, ukrytych w naszych wyobraźniach. Jak uchwycić ich ulotność, nadzwyczajność i niepowtarzalny urok? W naszych wnętrzach pragniemy zamknąć ich piękno, a ulotne czynić wiecznym…

Trendy kolorystyczne w tym sezonie wykorzystują przede wszystkim barwy pochodzące bezpośrednio z otaczającej nas natury, nawiązujących do ekologicznych materiałów, takich jak korek, kora drzewa, gąbka morska czy miód. Kluczową rolę odgrywają brązy i beże z rodziny ciepłych kolorów neutralnych, które uzupełnione są o zimną szarość w wydaniu grafitowym oraz stonowaną biel. Energetycznym dodatkiem do spokojnej palety są kolory, które mają za zadanie ożywić wnętrze. Pamiętając o tym, że zieleń to azyl, naturalne odprężenie, któremu oddasz się przebywając w swoim wnętrzu możesz pokusić się o odcień mchu oraz świetliste pomarańcz i żółty, które  bardzo dobrze komponują się i sprawią, że pokój nie będzie prezentować się monotonnie.  Róż w połączeniu z  wrzosem otoczy Twoje wnętrze odrobiną romantyzmu i ukojenia. Zestawienie beżu i amarantu czy fioletu i limonkowej zieleni to połączenia właściwe dla osób odważnych, lubiących ekstrawagancję. Zieleń  w otoczeniu brązu i beżu będzie naturalnym ukojeniem w cieniu leśnych drzew. Odcienie alabastru, migdałów i ciepłego kakao, nadadzą naszym wnętrzom przyjemnej lekkości i subtelności.

Gorące barwy sprawią natomiast, że poczujemy się niczym podczas fascynującej podróży na Południe Europy, podczas której zakosztujemy pomarańczy, melonów i cynamonu. Dzięki tym kolorom wnętrze z pewnością nabierze rumieńców. Słoneczne kolory wprawią nas w nastrój pełen pogody ducha i energii inspirowanej promieniami słońca i piaskiem pustyni. Tego typu zestawienia obdarzą nasze wnętrze pogodą ducha i wypełnią je radością ukwieconej łąki oraz nieustannym optymizmem wędrujących za słońcem słoneczników.

Nadaj wnętrzu wieloznaczności i odkryj sekret dobrego samopoczucia! Zapraszamy do obejrzenia ciekawych inspiracji.