Już za kilka dni tegoroczni maturzyści staną przed koniecznością przystąpieniu do pierwszego, zarazem jednego z najważniejszego egzaminu w swoim życiu. Panowie w tym czasie przyodzieją się w garnitury, natomiast dziewczęta mają większe pole do manewru. Jak zatem ubrać się na egzamin maturalny?
Przede wszystkim wygodnie i skromnie. Przygotowując strój na egzamin sugerujemy się najczęściej kolorystyką czerni, bieli i granatu. Obowiązkowa wydaje się być biała koszula. Do tego najczęśćiej wkładamy marynarkę, spódnicę czy spodnie w kant.

Koszula, najlepiej bawełniana łatwo się pierze i jest łatwiejsza do późniejszego prasowania. Możemy wybrać klasyczną wersję z kołnierzykiem lub tę wzbogaconą modnymi dodatkami w postaci żabotu, bufek, plis czy pokusić się o ubranie tuniki, wiązanej pod biustem.

Spodnie w kant obowiązkowo wkładamy do butów na obcasach, żeby lepiej się układały a przy tym wysmukliły sylwetkę. To samo tyczy się spódniczek. Nie powinny być one za krótkie- optymalna długość to okolica kolan. Najmodniejsze w tym sezonie będą spódnice ołówkowe.  


Nie zapomnij też o czerwonej bieliźnie na szczęście!