Przed nami jeden z najpiękniejszych miesięcy w roku- maj. Kojarz się z beztroską i budzącą się do życia wiosną. Ciepłe powietrze i coraz dłuższe wieczory sprawiają, że czujemy się pięknie i staramy się jak najwięcej czasu spędzać aktywnie.

Najbardziej wiosennym strojem na majowe dni stanie się sukienka. Modne sukienki w sezonie wiosna i lato 2010 to kreacje bogate w nadruki, barwne plamy, wzory, grafikę. Ten charakterystyczny temat w modzie wprowadza duże bogactwo form, a tym samym pewną dowolność. Wzór na ubraniu musi być naprawdę obecny, ale wyrazistość nie zabiera swobody wyboru. - Bardzo modne są sukienki z nadrukowanymi elementami kwiatowymi w wersji graffiti, zgeometryzowanej, bliskiej safari oraz kwieciste ornamenty malowane akwarelami, rozmyte i bardziej romantyczne – mówi Dorota Sikorska, stylistka Every Nature.


Sezon wiosenno-letni obfituje również w sukienki w fasonie ołówka, lekko podkreślające talię, zdobione kieszeniami, utrzymane w chłodnej, ale intensywnej kolorystyce neutralnych szarości. Super modny staje się też mocny kolorystyczny akcent przejawiający się zarówno w intensywnych odcieniach, jak również w wersjach pastelowych i perłowych. – Barwa jako atrybut koloru jest podstawowym narzędziem projektowania strojów. To broń, która  pozwala kreować modę, wyznaczać trendy i nowe kierunki w stylizacji i wizażu. Koloru nie należy się bać, szczególnie wiosną, gdy znakomicie uwydatni opaleniznę, wyrazi osobowość i podkreśli budzącą się do życia przyrodę -  dodaje Dorota Sikorska.

We współczesnej modzie coraz częściej obserwujemy  powrót do prostych form i fasonów, dlatego kolor stroju odgrywa ogromną rolę w wiosenno-letnich kolekcjach. Sukienka w pudrowym różu będzie uspokajać emocje, turkusowa działać orzeźwiająco i zachęcać do działania, a czerwona wyzwoli energię.