Tych, którzy mieszkają w pobliżu Trójmiasta, ale i samych mieszkańców Gdańsk zaprasza na prawdziwą ucztę rozsmakowania się w gdańskich restauracjach. Ponad 60 lokali gastronomicznych weźmie udział w akcji, która ma na celu ożywienie Głównego Miasta, a także integrację społeczności lokalnej.
Ten ostatni weekend kwietnia warto spędzić w dobrym humorze. Mając nadzieję na to, że pogoda dopisze chcemy zaplanować sobie czas w oryginalny sposób. Jak to zrobić? Najlepiej wybrać restaurację, do której zawsze chcieliśmy przyjść. Zamówić danie, jakiego nigdy dotąd nie próbowaliśmy i zapłacić za nie jedynie połowę. Restauratorzy liczą, że akcja zachęci mieszkańców do odwiedzania lokali na Głównym Mieście, a turyści rozsmakują się w Gdańsku do tego stopnia, że będą chcieli częściej tu wracać.

Jakby tego było mało w ciągu weekendu można będzie nie tylko wybrać się do restauracji, pubów czy barów, ale także odwiedzić Muzeum Historyczne Miasta Gdańska (Dwór Artusa - ul. Długa Targ 43/44, Dom Uphagena - ul. Długa 12, Muzeum Bursztynu - Zespół Przedbramia ulicy Długiej, Muzeum Poczty Polskiej - ul. Obrońców Poczty Polskiej 1/2), Centralne Muzeum Morskie (wstęp do wszystkich obiektów w Gdańsku - Spichlerze, Żuraw, "Sołdek') oraz Miejski Ogród Zoologiczny w Oliwie - ul. Karwieńska 3 (wstęp do ZOO – wszystkie bilety w cenach ulgowych).

Wyruszy także specjalna linia tramwajowa Centrum – Oliwa z udziałem przewodnika miejskiego, który opowiadać będzie o miejscach i zabytkach mijanych na trasie. Ponadto korporacja Komfort Taxi zapowiedziała w ten weekend 50% rabat na przejazdy na Główne Miasto. Uruchomiona będzie także dodatkowa nocna komunikacja miejska. Wszyscy goście, którzy w ten weekend odwiedzą Gdańsk będą mieli również możliwość skorzystania z tańszych noclegów w wybranych hotelach.


Dokładna lista wszystkich lokali biorących udział w "Weekendzie za pół ceny" znajduje się na specjalnie w tym celu uruchomionej stronie internetowej. Jej adres znajduje się na plakacie.