Wiosną, gdy cała przyroda budzi się z zimowego snu, zaczynamy czuć wzrastającą w nas energię. Niestety nasz organizm z trudnością przystosowuje się do gwałtownych zmian w otaczającym świecie.
Jesteśmy osłabione, senne, rozdrażnione, mamy problemy z koncentracją. Nasza cera jest szara, brak jej blasku. Filiżanka najszlachetniejszej, białej herbaty pobudzi, zmniejszy stres, wzmocni koncentrację, sprawi, że poczujesz się piękniejsza i pełna pozytywnej energii.

Biała herbata uznawana jest za najszlachetniejszy gatunek herbat. Swój smak i wyjątkowe właściwości zawdzięcza pochodzącym z wczesnowiosennych zbiorów pączków liści herbacianych. W przeciwieństwie do innych gatunków herbat – białej nie suszy się i nie zwija. Zawartość delikatnych młodych listków pokrytych meszkiem powoduje, że susz białej herbaty nabiera pięknego odcieniu, a jego napar jest bogaty zarówno w antyoksydanty, jak i pobudzającą teinę.

Picie białej herbaty pomaga na długo zachować młodość, przeciwdziała procesowi starzenia się, ma bardzo silne właściwości przeciwdziałające powstawaniu wolnych rodników, które odpowiedzialne są za ten proces, dlatego też często nazywana jest „eliksirem młodości”. Wspomaga koncentrację. Wielu specjalistów poleca ją także zamiast kawy. Jest o wiele zdrowsza, a równie silnie pobudza. Redukuje napięcie i stresy. Oczyszcza organizm i skórę. Dzięki temu sprawia, że pijąc ją czujesz się piękna i pełna energii.