Stymulująca i manipulująca czerwień. Kolor - zwyczajny element naszej kultury i postrzegania świata, a działa jak erotyczny kod, "eliksir" miłości, symbol zmysłowości i płodności. Dlaczego ta barwa tak mocno wpływa na ludzką psychikę?
Posiada niezwykle ekspansywną moc. Silnie oddziałuje na nasze doznania. Szczególnie podatni na wysyłane przez nią sygnały są mężczyźni. Oprócz konotacji negatywnych, czyli krzykliwości lub kłótni, budzi skojarzenia związane z namiętnością i seksualnością. Jest najgorętszą ze wszystkich barw.

Być może dlatego czerwień czyni kobietę bardziej atrakcyjną. Czerwona sukienka, szminka, szpilki to już archetypy kobiecego piękna. Wiedzą o tym doskonale projektanci mody, którzy zapewniają, by ten kolor królował na wybiegach w każdym sezonie. – Siła czerwieni jako motywu, koloru wiodącego lub w postaci dodatku jest ponadczasowa. Czerwona suknia jako synonim zmysłowości i witalności jest wpisana w świat mody niczym mała czarna. Zawsze będzie gwarancją elegancji zarówno w wersji prostej, klasycznej, jak i bardziej spektakularnej, wieczorowej – mówi Piotr Berliński, Dyrektor Zarządzający marki Every Nature.