Królowa Popu tym razem wciela się w reżyserkę i już od jakiegoś czasu poszukuje aktorów, którzy wcielą się w główne postacie w jej filmie. Jego tytuł brzmieć będzie "W.E". To historia burzliwego romansu byłego króla Wielkiej Brytanii z amerykańską rozwódką Wallis Simpson.

Film, opowiada jednocześnie historię Wallis Simpson, kobiety, dla której Edward VIII zrzekł się tronu w 1936 roku oraz współczesnej kobiety, Wally Winthrop, która ma własne sercowe problemy oraz obsesję na punkcie Księżnej Windsoru. Po abdykacji, były król został księciem Windsoru, a  mianował go jego brat, Jerzy VI. Podobno o pomoc przy pracy nad filmem Madonna ma zamiar poprosić królową Elżbietę II. Piosenkarka planuje również wykorzystać dostęp do posiadłości koronnych, w których miałaby się dziać akcja filmu.

Kto wcieli się w główne role w filmie jeszcze dokładnie nie wiemy. Ze wstępnych informacji wynika, że David Tennant (gwiazdor serialu "Doctor Who") zagrać postać króla Edwarda VIII. Jego filmową  kochanką ma zostać natomiast nominowana ostatnio do Oscara za "W chmurach" Vera Farmiga.


Ciesząca się ogromnym powodzeniem australijska aktorka Abbie Cornish (na zdjęciu) jest obiektem żywego zainteresowania Madonny, która pragnie obsadzić ją w jednej z głównych ról w filmie. Po tym jak Madonna zobaczyła Abbie Cornish w filmie Jane Campion "Jaśniejsza od gwiazd" (Bright Star), w którym Abbie zagrała u boku Bena Whishawa, zaproponowała jej rolę Wally.

Zdjęcia do filmu mają rozpocząć się w czerwcu, w Londynie i okolicznych hrabstwach, z krótkimi wypadami do Nowego Jorku i na południe Francji.