Polska już od jakiegoś czasu huczy wiadomościami na temat młodej aktorki, które napływają zza oceanu. O związku Alicji Bachledy Curuś i Colina Farella zrobiło się głośno od momentu, kiedy na jaw wyszło, że aktor światowej klasy zawładną jej sercem. Później dotarła informacji o ich wizycie w rodzinnym mieście Alicji oraz wiadomość o ich wspólnym dziecku. Aktorzy poznali, a zarazem zakochali się na planie filmu, który na ekrany polskich kin wejdzie 23 kwietnia br.
"Ondine", bo taki jest tytuł tego głośnego filmu to opowieść o miłości. Opowiada historię  Irlandczyka - Syracusie (Colin Farrell), który pewnego dnia wyławia z morza piękną i niezwykle tajemniczą dziewczynę (Alicja Bachleda-Curuś). Mieszkańcy pobliskiej wioski przekonani są, że kobieta jest mityczną nimfą – Ondine. Irlandczyk wiedziony uczuciem o niespotykanej mocy, zakochuje się w odnalezionej przez siebie niezwykłej dziewczynie.

„Przeczytałem ONDINE – mówi Farrell – i zakochałem się w tej prawdziwie magicznej historii”. Aktor od razu zgodził się zagrać rolę rybaka Syracuse, co było dla filmu bardzo ważną decyzją. Co do roli Ondine Neil stanowczo zadecydował, że tę rolę powinna zagrać mniej znana aktorka. Wychodząca z wody tajemnicza dziewczyna, powinna mieć nową, nieznaną twarz. Po szeroko zakrojonych poszukiwaniach, wybór padł na polską aktorkę Alicję Bachledę.W roli Annie, niepełnosprawnej córeczki Syracuse, obsadzono Alison Barry, debiutującą dziesięciolatkę z Count Cork. Realizacji zdjęć podjął się słynny operator Chris Doyle („Hero”, „Spragnieni miłości”, „Chungking Express”, „Spokojny Amerykanin”).

8 tygodni, podczas których kręcono film okazały się najzimniejszym i najbardziej deszczowym latem w historii Irlandii. Zdjęcia w zimnym irlandzkim morzu były szczególnie dotkliwe dla Alicji Bachledy. Woda była lodowata, a ona ubrana tylko w sukienkę. Alicja leżała pośród prawdziwych żywych ryb, co było bardzo nieprzyjemne. Mnóstwo czasu musiała też spędzić w wodzie. Jej dublerką Alicji w scenie gdy ciało dziewczyny jest w sieci pod wodą, była Belinda, doskonała pływaczka i nurek.

Fachowej koordynacji wymagały sceny akcji w czasie regat, gdy wózek inwalidzki wraz z Annie wpada do wody, a Ondine rzuca się jej na ratunek, oraz wypadek samochodowy w miasteczku, do którego realizacji w nocy zamknięto centrum Castletownbere.