Jakiś czas temu koleżanka podzieliła się ze mną swoimi wrażeniami związanymi z wizytą u wróżki. Przyznam, że nigdy nie zgłębiałam się w temat wróżek, jasnowidzów czy żadnych innych form przewidujących przyszłość. Kiedy wysłuchałam jej odczuć związanych z tego typu przedsięwzięciem poczułam lekki dreszczyk emocji.
Wróżka z reguły większości z  nas kojarzy się ze starszą panią ze szklaną kulą i kotem u boku. Wyobrażamy sobie ją, jako kogoś dziwnie ubranego, zawieszonego jakby w innej, niecodziennej rzeczywistości. Tym czasem okazje, że po wykonaniu telefonu i umówieniu się na prywatną sesję możemy zastać zwykłą kobietę w jeansach, matkę i żonę. Od razu łatwiej wzbudza nasze zaufanie.

Jest bardzo dużo ludzi, którzy wierzą w moc innych osób do przewidywania przyszłości. Uzależniają swoje życiowe decyzje i wybory od przepowiedni i w ten sposób wydaje im się, że wszystko co się stanie jest już przewidziane z góry, przeznaczone. Łatwiej jest potem również w razie jakichś niepowodzeń przypisać konieczność ich wystąpienia słowom medium.

Często decydujemy się na wizytę u wróżki całkiem przez przypadek, a bo koleżanka chciała iść, czy na jarmarku akurat wróżka za kilka złotych układała tarota. W takim wypadku traktujemy to raczej jako rozrywkę, a nie chęć uzyskania konkretnych informacji, o tym "ile będziemy miały dzieci", czy "za ile lat znajdziemy mężczyznę naszego życia".

Są osoby, które przyznają, że po wizycie u wróżki przeżyły szok. Na podstawie imienia, daty urodzenia była ona w stanie określić bardzo wiele faktów z bliższej i dalszej przeszłości. Często by wzbudzić zaufanie klienta wróżka dzieli się z nim informacjami, które ściśle dotyczą rodzinnej sytuacji w jego domu. Mojej koleżance wróżka precyzyjnie nakreśliła, w jaki sposób są rozdysponowywane pieniądze w jej domu rodzinnym. Opisała choroby, na które cierpieli akurat jej bliscy. Niemożliwe prawda? A jednak wszystko bezbłędnie. Koleżanka przyznała, że nie wszystko się jej spełniło, ale większość rzeczy faktycznie miała miejsce.

Czy faktycznie istnieją osoby, które mają jakieś paranormalne umiejętności i zdolności? Podobno się zdarzają. Nie możliwe jednak, by było ich tak wielu, jak wielu wróżbitów możemy spotkać. Amerykańscy naukowcy dowiedli, że jesteśmy w stanie nauczyć się czytać z twarzy, mimimki, głosu, sposobu chodzenia, wysławiania się czy ubioru drugiego człowieka. Zwykle przeżycia emocjonalne mają wpływ na naszą twarz, ruchy, emocje, jakie są na niej wypisane. Na takiej podstawie dobry psycholog-wróżbita jest w stanie wyczytać wiele informacji, które przedstawia dość ogólnikowo. My sami interpretujemy resztę na swój sposób.

Wybieramy się do wróżki, by znaleźć potwierdzenie swoich decyzji. Wiąże się to z nadzieją i lękiem. Wróżbita ma za zadanie rozwiać nasze wątpliwości i wlać  w nas promyk nadziei i wiary w to, co robimy. Często wówczas znajdując u takiej osoby potwierdzenie cała swoją energię wkładamy, by coś nam się faktycznie udało. Następnie zamiast sobie przypisujemy to zdarzenie przepowiedni wróżbity.