W dniach 20-28 marca 2010 roku odbywać się będzie prawdziwe wydarzenia dla fanów i miłośników piosenki aktorskiej. Już po raz 31. we Wrocławiu będziemy mogli podziwiać spektakle muzyczne, koncerty, przedstawienia oraz niezwykłe wydarzenia.
Kogo zobaczymy podczas tegorocznej edycji? M.in.: Amandę Palmer, Brendana Perry z Dead Can Cance, Babylon Circus, głośną sztukę „Ismene” oraz naszpikowany gwiazdami światowej alternatywy koncert „Tribute To Nico – Life Along The Borderline”.

Każda edycja Przeglądu jest zaskakującym wydarzenie. W poprzednich edycjach mogliśmy podziwiać m.in Dodę wystylizowaną na lata 20. na finałowym koncercie. Do Wrocławia zjadą najlepsi, najciekawsi uliczni muzycy – po jednym z każdego miasta. Zagrają na Rynku i na ulicy Świdnickiej w dniach 24, 25 i 26 marca. Muzyk, wybrany głosami wrocławian w internetowym plebiscycie, otrzyma Tukana Ulicy – oficjalną nagrodę 31. Przeglądu Piosenki Aktorskiej.

Rozstrzygnięcie plebiscytu i wręczenie Tukana Ulicy nastąpi podczas Koncertu Finałowego 31. Przeglądu Piosenki Aktorskiej w dniu 26 marca 2010. Nagrodą będzie statuetka Tukana Ulicy oraz 1000 zł.