Każda z nas marzy chyba o pięknych włosach. Najlepiej długich, lśniących i mocnych. Takich, które by się nie rozdwajały i lekko opadały na ramiona… Niestety natura nie każdą z nas obdarzyła pięknymi, gęstymi i zdrowymi włosami. Z pomocą jednak przychodzą gabinety fryzjerskie, w których zabieg przedłużania czy choćby zagęszczania włosów nie jest już żadną nowością.
Zaledwie kilka lat temu niewielu z nas śniło się, że któregoś dnia zabiegi, o których mogłyśmy dowiadywać się tylko z kolorowych czasopism na dobre zagoszczą w każdym gabinecie fryzjerskim. Obecnie każda z nas może pozwolić sobie na taki luksus i po kilkugodzinnym zabiegu stać się posiadaczką pięknej, bujnej czupryny. W dalszym ciągu zabiegi tego typu są dość kosztowne i nie każdą z nas na nie stać. Ten fakt jednak nie jest w stanie zniechęcić wielu zdesperowanych już kobiet, które chcą wyglądać i czuć się pięknie.

Na rynku istnieje kilka metod przedłużania oraz zagęszczania włosów. Do wykonania tego typu „odmiany” fryzjer może użyć włosów syntetycznych, jak i włosów naturalnych (które są droższe). Włosy syntetyczne stosowane są w przypadku, kiedy nasze naturalne włosy są cienkie i bardzo delikatne. Ich minusem jest przede wszystkim to, że są one nieodporne na wysokie temperatury. W praktyce oznacza to, że zbyt ciepły strumień powietrza wytwarzany przez suszarkę oraz korzystanie z urządzeń termicznych, takich jak prostownica czy lokówka może okazać się dla nich szkodliwe.

Jeżeli decydujemy się na włosy naturalne nie będziemy miały tego typu problemów. Pasma włosów naturalnych są jednak dużo cięższe od pasm syntetycznych, dlatego wykonanie za ich pomocą zabiegu przedłużania wskazane jest dla osób, które z natury posiadają zdrowe i mocne włosy. Kolejnym minusem włosów syntetycznych w porównaniu z włosami naturalnymi to, że nie można ich koloryzować, ani wykonywać na nich żadnych zabiegów chemicznych. Natomiast w przypadku pasm naturalnych jest inaczej. Muszą być one jednak wykonywane przez specjalistę, gdyż samodzielne podjęcie się tych czynności może doprowadzić do nieodwracalnego uszkodzenia oraz uwrażliwienia naszych włosów.

Trwałość nowej fryzury

Po wykonaniu zabiegu przedłużania włosów piękną oraz efektowną fryzurą możemy cieszyć się przez około od 3 do 5 miesięcy. Po tym okresie włosy należy zdjąć i w zależności od indywidualnych potrzeb zabieg można powtórzyć. Nie ma żadnych wątpliwości, że nasza nowa fryzura po wykonanym zabiegu wyglądać będzie niezwykle oszałamiająco. Ponadto nasze włosy zyskają dodatkowej objętości, a ich długość możemy dobrać dobrowolnie. W większości przypadków wiele kobiet nigdy nie dałyby rady zapuścić włosów do takiej długości, jaką może uzyskać podczas jednego zabiegu przedłużania włosów.

Po zabiegu…

Chęć posiadania pięknych oraz gęstych włosów na miarę gwiazd show biznesu przysłania nam fakt, że zabieg przedłużania oraz zagęszczania włosów niesie również za sobą skutki uboczne. Oprócz pięknego wyglądu naszych włosów po wykonanym zabiegu nie zdajemy sobie sprawy z niebezpieczeństwa ukrytego w kilkumiesięcznym okresie noszenia włosów przedłużanych. Najczęstszym problemem, z jakim spotykają się  osoby, które poddały się zabiegowi przedłużania włosów jest ich osłabienie oraz ich cebulek. Bardzo często włosy w miejscach łączeń z pasmami doczepionymi zaczynają się kruszyć. Powodem takiego zjawiska jest fakt, że włosy naturalne w tych miejscach są niedotlenione, co prowadzi do takiego efektu końcowego. Zdarza się, że włosy mogą wypadać nawet całymi kępkami. Ponadto następnym zjawiskiem, z którym równie często można się spotkać jest to, że po ściągnięciu przedłużonych włosów po upływie 3-5 miesięcy włosy naturalne są pozbawione blasku oraz naturalnej witalności. Stają się matowe i zupełnie niepodatne na ich układanie.

W związku z tym z uwagi na niebezpieczeństwo oraz możliwość znacznej utraty włosów, zanim zdecydujemy się poddać zabiegowi przedłużania włosów powinniśmy zasięgnąć wszelkich możliwych informacji na temat tego zabiegu oraz metody, którą miałby być on wykonany. Równie ważny jest rodzaj materiału, który byłby użyty podczas wykonywania przedłużania naszych włosów. Ponadto należy zbadać kondycję oraz strukturę naszych naturalnych włosów. Przed podjęciem decyzji o przedłużaniu lub zagęszczaniu włosów warto skontaktować się ze stylistą, który doradzi nam, jaka metoda będzie dla naszych włosów najmniej inwazyjna oraz dostarczy informacji na temat pielęgnacji włosów i ich regeneracji. Podpowie jak prawidłowo dbać o włosy przedłużone by wyglądały jak najdłużej na zadbanie.