Już 4 marca br. w warszawskim klubie 1500m2 do wynajęcia wystartuje niezwykła wystawa fotografii i malarstwa – "Works in Progress". Wystawa to wspólny projekt fotografa Błażeja Żuławskiego i malarza Michała Torzeckiego, którzy swoimi pracami portretują współczesne młode pokolenie.
Zapowiadana wystawa nie jest zwykłym wydarzeniem, ponieważ inspirowana została młodymi ludźmi. Przede wszystkim tymi, którzy zamieszkują wielkie, polskie miasta. Także tymi, którzy urodzili się w naszym kraju w latach 80. Dzięki fotografiom Błażeja Żuławskiego powstały prace- obrazy Michała Toszeckiego. Co przedstawiają? Przede wszystkim osoby, które żyją, pracują i rozwijają swoje pasje w wielkim mieście, czyli DJ-ów, fotografów, dziennikarzy, bloggerów, grafików, stylistów czy imprezowiczów.

Twórcy wystawy sami są młodymi ludźmi, którzy do swoich rówieśników odnoszą się z sympatią, ale i zaciekawieniem. Pokazują ludzi z jednej strony złożonych, niejednoznacznych i interesujących, a z drugiej – w jakimś sensie niedokończonych i porozrywanych między kolejnymi pasjami, sezonowymi modami, intensywnie szukających kolejnych sposobów samookreślenia – stąd też tytuł wystawy.