Większość z nas już nerwowo wyczekuje wiosny. Nie możemy się doczekać, kiedy stopnieją śniegi i naszym oczom zacznie ukazywać się świat pełen ciepłych barw i kolorów natury. Wraz z przyjściem wiosny zazwyczaj wybieramy się na zakupy – trzeba w końcu zmienić coś w swojej garderobie. Nie zapominajmy jednak o wnętrzach – im także przyda się kilka wiosennych akcentów.
Wszystko zależy od nas i od tego, czy na wiosnę chcemy zaopatrzyć nasze wnętrze w kilka kolorowych dodatków, czy może jednak mamy ochotę na większe zmiany, łączące się z remontem. Jak odmienić mieszkanie w kilka chwil – bez remontu i dużych wydatków? Najlepiej postawić na dodatki – niewielkie, ale wyraziste. Wiosenny klimat najłatwiej wprowadzić za pomocą żywych, jasnych kolorów. Można jednak pójść krok dalej i wybrać oryginalne wzory, najlepiej florystyczne, przywodzące wspomnienia kwiecistej łąki. Wiosną prym wiodą soczyste zielenie, słoneczne żółcie czy energetyczne pomarańcze i czerwienie. Odważniejsi amatorzy dekorowania mogą zdecydować się na bardzo modne, intensywne fiolety we wrzosowym czy śliwkowym odcieniu. Pastelowe wersje barw przypadną do gustu osobom, które nie lubią eksperymentować. – Chcąc odmienić trochę wnętrze wystarczy postawić na jeden mocny akcent i kilka drobnych dodatków, dopasowane charakterem czy kolorem – doradza Agnieszka Rybka z Dekoria.pl – Rzucające się w oczy zasłony, do tego poduszki z takiej samej tkaniny i kilka drobiazgów w podobnym klimacie – taka niewielka ingerencja w aranżację potrafi zmienić salon nie do poznania. Mało kto wie, że za pomocą tkaniny można odmienić też wysłużone już meble. Wytarta sofa czy krzesło nie pierwszej młodości? Wystarczy odpowiednio dobrany pokrowiec, sukienki na krzesła i każdy gość będzie pytał, kiedy zmieniliśmy umeblowanie. Na szafki też znajdzie się sposób – potrzebny jest tylko dobry pomysł i farba w innym odcieniu.  

Chcąc wybrać nowe meble, stawiajmy raczej na drewno. Stworzone z naturalnych surowców meble budzą zaufanie spokojnymi formami. Ciepłe, stonowane odcienie wybarwień możemy zawsze ożywić akcentem kolorystycznym w postaci wspomnianych wyżej wzorzystych dodatków lub bardziej intensywnego koloru jednej ze ścian. Wystarczy jeden mocny element, aby ożywić wnętrze i nadać mu bardziej wyrazistego charakteru. Przytulności każdemu wnętrzu dodadzą również odpowiednio dobrane dodatki z naturalnych materiałów, takich  jak skóra, bawełna czy satyna. A dzięki przełamaniu pastelowych odcieni ścian i dodatków intensywną czerwienią, zielenią czy amarantem uzyskamy wystrój oryginalny, nie tracąc na jego przytulności.

W tak urządzonym wiosennym wnętrzu, po powrocie do domu chętnie zasiądziemy w fotelu by popijając kawę z fantazyjnej filiżanki z motywami kwiatowymi. Jeżeli chcemy zdążyć przed nadejściem wiosny zacznijmy już teraz tworzyć nową, cieplejszą wizję swojego „m”. Zapraszamy do obejrzenia ciekawych pomysłów na aranżacje.