Mężczyźni nie często udzielają się w kuchni. Nie znaczy, że wszyscy nie potrafią gotować. Nie na darmo mówi, że najlepsi kucharze to z reguły faceci. Należy ich jedynie odpowiednio zmobilizować do działania i podzielić się kulinarnymi obowiązkami.

Poniżej przedstawiamy kilka typów mężczyzn, którzy w kuchni zupełnie się zmieniają i potrafią stanąć na wysokości zadania. Pamiętając o tym, że gotowanie może być źródłem relaksu i przyjemności zastanów się, jak najczęściej zachowuje się Twój Ukochany w towarzystwie garnków i patelni.

1. Romantyk


Jeżeli Twój mężczyzna ma duszę prawdziwego romantyka, to jesteś naprawdę wielką szczęściarą! W kuchni zwykle najważniejsza jest dla Niego Twoja radość i pochwała. Wszystko, co przygotowuje powinno być piękne, przykuwać wzrok i wywołać Twój zachwyt. Lubi zaskakiwać, a czasem od walorów smakowych ważniejsza jest dla Niego oprawa – potrawy przyrządzane przez Niego to małe dzieła sztuki kulinarnej. Chętnie wykorzysta pierwszą lepszą okazję, by zaprosić Cię restauracji. Zawsze zadba o romantyczną oprawę, pamiętając o świecach i nastrojowej muzyce. Musisz zdawać sobie sprawę z tego, że masz w domu prawdziwego anioła i powinnaś chwalić jego starania. W ten sposób staniesz się dla niego dobrą motywacją do dalszych poczynań i eksperymentów w dziedzinie kulinarnej.

2. Praktyk


Praktyczny mężczyzna w kuchni charakteryzuje się przede wszystkim tym, że nie lubi za dużo czasu spędzać nad garnkami. Nie jest dla niego aż tak istotne, co będziecie jeść, byleby przygotowanie tego dania nie zajmowało za wiele czasu. Zwykle żyje w biegu, wciąż jest zapracowany, ale wyróżnia się też wyjątkową kreatywnością. Choć nie studiuje kulinarnych ksiąg, ma głowę pełną pomysłów i nie boi się eksperymentów. Przyrządzone przez niego potrawy są smaczne i niebanalne. Jedyny problem to to, że po jego gotowaniu kuchnia wyglądająca jak po przejściu tsunami. W takim wypadku możesz zasugerować, że może potrzebujecie pomocy sprzątaczki albo zmywarki - dokładnie takiej, o jakiej marzysz od dawna.

3. W gorącej wodzie kąpany

To typ partnera, który zawsze chętnie pomoże Ci w przygotowywaniu posiłków, jednak nie możesz liczyć, na jego inwencje twórczą. Zazwyczaj porusza się po kuchni ze swobodą słonia w fabryce krasnali ogrodowych. Ma za to ogromne chęci, zawsze ochoczo służy Ci pomocą i, choć nie ma kulinarnego talentu, chce się uczyć i również zaskakiwać potrawami. Co możesz zrobić? Może warto zainwestować w jakieś urządzenie typu „robot kuchenny” np. Thermomix. Dzięki temu obiad będzie praktycznie sam się gotował, wystarczy, że będziemy jedynie przestrzegać wskazówek, jakie znajdziemy w przepisach

4. Z hobby kucharskim


Masz w domu prawdziwy kulinarny skarb. Twój partner to wyrafinowany i bardzo zdolny kucharz. Przygotowanie najbardziej wymyślnej potrawy nie stanowi dla Niego problemu i zawsze potrafi wyczarować coś z niczego. Kiedy sama gotujesz potrafi krzątać się po kuchni, udzielając Ci rad, co i jak masz zrobić, czym doprowadza Cię do białej gorączki. Kiedy on gotuje pamiętaj, że zawsze możesz liczyć na egzotyczne kulinarne przysmaki- eksperymenty. W restauracji  z zaciekawieniem wypowiada się na ich temat, ale podkreślając, że sam by je przyrządził nieco inaczej Dbaj o Niego, powtarzaj często, że jest wyjątkowy i pozwalaj mu szaleć w kuchni. W tym czasie zapisz się lepiej na fitness, przecież jakoś musisz spalić te kalorie!