Romantyczny wyjazd, elegancka kolacja w restauracji, wyjście do kina – to jedne z najczęstszych pomysłów na uczczenie Dnia Zakochanych. Walentynki spędzone w zaciszu mieszkania mogą mieć jednak wielką przewagę nad innymi rozwiązaniami. Przede wszystkim zapewniają spokój i potrzebną intymność. Brak towarzystwa osób trzecich, na które jesteśmy skazani w kinie czy w restauracji to ogromny plus. Jedyne, o co powinniśmy zadbać, to odpowiedni, miłosny nastrój.
Już od początku miesiąca większość zakochanych zastanawia się, jak zaskoczyć swoją drugą połowę 14 lutego. Wielu z nas co roku bierze udział w wyścigu na najoryginalniejszy prezent lub sposób spędzenia tego dnia. Czy nie lepiej jednak, zamiast poszukiwania ekstrawagancji, całą energię poświęcić drugiej osobie, aby po prostu czuła się wyjątkowo?

Wbrew pozorom nie jest ważne, gdzie spędzimy ten dzień, ale z kim. Dlaczego więc nie zostać w domu? Romantyczna kolacja, wyjątkowa atmosfera…O czym jeszcze trzeba pamiętać? Przede wszystkim należy zadbać o intymny klimat. Aby schować się przed światem wystarczy dobrze przesłonić okna – idealnie sprawdzą się rolety lub zasłony. Elegancko ozdobiony stół i wykwintne potrawy, na przygotowanie, których codziennie brakuje czasu, tylko podkreślą wyjątkowość tego dnia. Walentynki mogą okazać się doskonałą okazją do zmiany aranżacji wnętrza. Podchodząc odważnie do całego przedsięwzięcia możemy zaplanować przemalowanie sypialni. Czasami wystarczy zakup jednej puszki farby i zmiana koloru ściany za łóżkiem, a tym samym podkreślenie jego roli w pomieszczeniu. Możemy w ramach Dnia Zakochanych urządzić wspólne malowanie.

Zastanawiając się nad najbardziej optymalnymi i romantycznymi barwami, możemy zwrócić uwagę na nową paletę „Sweet Memory” oferowaną przez markę Dulux, którą tworzą delikatne pastelowe róże, przełamane silną czerwienią i śmietanowym beżem. Ta ciepła, subtelna kolorystyka wprowadzi nas w błogi nastrój podkreślając intymny charakter sypialni. W tonacji trendu „Sweet Memory” warto dobrać również dodatki: poduszki, narzuty, pledy, które powinny różnić się barwami, wzorami i fakturami. Właśnie ich różnorodność nada pomieszczeniu odrobinę nonszalancji. Dodatki wykonane z jedwabiu, satyny, wełny i weluru idealnie pasują do tego stylu, a każdy inaczej odbijając światło wzbogaca całą aranżację. Wyjątkowy nastrój podkreśli blask świec oraz ich uwodzący zapach.

W walentynkowy dzień wszędzie niepodzielnie królować będą wyznania miłosne… Czasem jednak zamiast słów lepiej wyrazić swoje uczucia praktycznymi działaniami, np. zorganizowaniem niezapomnianego klimatu w sypialni… Poduszki i miękkie tkaniny na łóżku, uzupełniające kolorystykę pomieszczenia, wprowadzą miłą atmosferę oraz klimat odprężenia i relaksu. Do tego świeczki zapachowe, płatki róż i serca z bibuły, albo… komplet oryginalnej (nie czerwonej!) pościeli. Calvado.pl proponuje niestandardowy zestaw Te Quiero z zabawnym wzorem stworzonym poprzez wykorzystanie słów „Kocham cię” w kilku wersjach językowych. Komplet będzie, więc odpowiedni zarówno dla ukochanego/ej pochodzącego/ej z Polski jak i dla partnera/ki z Anglii, Francji czy Hiszpanii. Ten niekonwencjonalny komplet z pewnością okaże się miłym uzupełnieniem walentynkowego wieczoru, a pościelowa pomysłowość pozostanie niezapomnianą niespodzianką.

Często romantyczny nastrój już w zarodku zgnieść mogą przyziemne problemy dnia codziennego. Aby nie siadać do kolacji z milionami myśli w głowie, warto przygotować kąpiel, która zapewni potrzebne odprężenie. Aby odmienić nieco łazienkę wystarczy dodać kilka detali, przywodzących na myśl zabiegi w zacisznym SPA. Podstawa to dużo piany, ezoteryczne zapachy (np. piżmo, drzewo sandałowo), które zapewnią kadzidła i świece, przyciemnione światło, spokojna muzyka. Potrzebną intymność zapewnią na przykład delikatne i subtelne zasłony sznurkowe, które dyskretnie oddzielą wannę od reszty pomieszczenia. Pozwoli to na całkowite wyciszenie i oddanie się tej jednej chwili.

Bardzo często zachodzimy też w głowę, co podarować najbliższej osobie. Karnet na siłownię, zaproszenie do SPA, małe AGD, czy wymarzona gra – wszystkie te propozycje zapewne sprawią radość obdarowanemu, jednak brakuje im tego „czegoś”. Prezenty walentynkowe wcale nie muszą być kosztowne – chodzi przecież o sam gest i uczucie. Może lepiej postawić więc na sprawdzoną klasykę? Miękka i urocza poduszka w kształcie serca sprawi przyjemność niejednemu zakochanemu.


Zapraszamy do obejrzenia walentynkowych aranżacji.