Dla mieszkańców Trójmiasta i wszystkich turystów, którzy w tym czasie będą odwiedzali gdańską starówkę szykuje się nie lada okazja, by poczuć wiosnę i zainspirować się do stworzenia pięknego ogrodu.
Wystawa, jaka będzie miała miejsce w Gdańsku w najbliższy weekend zatytułowana została  „Ogród kulturalny – tulipany”. Będzie można na niej obejrzeć ponad 100 odmian tulipanów oraz około 50 gatunków innych kwiatów – w tym żonkili, hiacyntów, strelicji i lilii. Do podziwiania będą gatunki, które nigdy wcześniej nie zostały pokazywane w Polsce, a przetransportowano je prosto z Holandii. Takich okazów będzie tam około osiemdziesiąt w tym czterdzieści z nich będzie miało na tej wystawie swoją premierę!

Po raz pierwszy gdańska wystawa została w całości przywieziona prosto z Holandii, a dokładniej z Obdam – miejscowości znajdującej się 40 km na północ od Amsterdamu. Przy jej aranżacji pracuje 9 holenderskich specjalistów zajmujących się hodowlą tulipanów. Holender, dzięki któremu będziemy mogli w Gdańsku bezpłatnie oglądać wystawę – Pan Robert Stoop, właściciel firmy „Stokolex”, sprowadza tulipany na rynek polski oraz litewski już od dwunastu lat. Miłośnik kwiatów mieszka na Żuławach, ale jest zakochany w Gdańsku i to właśnie tu postanowił zorganizować wystawę tulipanów dla mieszkańców. Jego pomysł, aby przenieść wystawę prosto z Holandii spotkał się z niemałym zainteresowaniem holenderskich mediów, które z zaciekawieniem śledzą gdańską wystawę.

Co ciekawe w tym roku założona została również rabata tulipanowa na wjeździe na Targ Drzewny. Posadzono na niej kilka odmian tulipanów zróżnicowanych pod względem wysokości oraz barwy. Należy wspomnieć, iż przed laty organizowane już były w Gdańsku wystawy tulipanów, które cieszyły się ogromną popularnością. To, czy taka atrakcja na stałe wpisze się do kalendarza gdańskich imprez, zależy od zainteresowania mieszkańców Trójmiasta.

Wystawę będziemy mogli oglądać w najbliższy weekend 5-7.02.2010 r.) na ulicy Długi Targ 39/40. 5 lutego o godz. 12.00 odbędzie się uroczyste otwarcie wystawy, a 7 lutego o godz. 17.00, w ramach preludium przed nadchodzącymi walentynkami - gorący pokaz flamenco.