Levi’s, który od lat współpracuje ze znanymi artystami i projektantami, tym razem do wspólnych działań zaprosił ikonę wśród projektantów mody – Jean Paul Gaultier’a.

Wizja projektanta na temat kultowych 501®Jeans oraz będącej wciąż na topie kurtki dżinsowej została zaprezentowana podczas Paryskiego Tygodnia Mody. Jego projekty zostały od razu uznane za must have sezonu wiosna/lato 2010.

Francuski projektant - od lat wierny miłośnik dżinsów Levi’s® - podjął się interpretacji ulicznego stylu proponowanego od lat przez markę i stworzył dla niej jedyną w swoim rodzaju męską kolekcję przesiąkniętą punkowym stylem i charakteryzującą się marynistycznymi motywami oraz przewagą błękitów i czerwieni. Levi's jest amerykańskim snem, jest mitem, to prawdziwe, jedyne w swoim rodzaju, oryginalne dżinsy. To była wyjątkowa radość opracować własną wersję 501-nek.- mówi Jean-Paul Gaultier.

Projektant był przez długi czas uznawany za enfant terrible świata mody. Gaultier uwielbia szokować. Projektując np. spódnice dla mężczyzn, oparte na szkockich strojach ludowych pokazał, że jego wizje nie znają żadnych granic. Do pokazów często zatrudniał niekonwencjonalnych modeli, np. „puszyste” kobiety czy mocno wytatuowanych mężczyzn. Jego prowokacyjny styl przyniósł mu ogromną, światową popularność wśród fashionistów na całym świecie.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


DRUKUJ