Coraz więcej kobiet nosi na sobie błyskotki. Możemy do nich zaliczyć rnkolczyki, bransoletki, łańcuszki, pierścionki, paski i wszelkiego rnrodzaju inne ozdoby. Dlaczego tak się dzieje? Być może ma to rnuatrakcyjnić nasze ciało i sprawić, iż bardziej będziemy rzucały się w oczy? Może tak się dziać również za sprawą komercji, która nam rnnarzuca odgórnie wizerunek.

Czy w dzisiejszych czasach odgrywa jeszcze jakąś rolę naturalność? Czy kobieta potrafi być sobą, a nie ubierać się w maskę "sztuczności"? Odnosi się to zarówno do mocnego, zbyt wydatnie podkreślonego makijażu, tatuaży, kolczyków w pępkach, językach i innych częściach ciała, jak i przesadnych fryzur itp. Żadna z nas nie chce postawić dzisiaj na prostotę i jej wdzięk. Obciążamy swoje ciało coraz to nowszymi ozdobami, zapominając, iż mamy tylko dwie pary uszu i dziesięć palców u ręki. Dla mężczyzny i tak nie odgrywa to żadnego znaczenia, ile na siebie założymy błyskotek, tylko to, co sobą reprezentujemy. On patrzy na nas, a nie na to co mamy na sobie. Oczywiście drobny dodatek jest mile widziany do kreacji i dodaje jej uroku. Jednak przesadne nałożenie ozdób doprowadza do zepsucia wizerunku, który chciałyśmy osiągnąć. Media narzucają nam coraz więcej wszystkiego i osaczają nas z każdej strony .... Doprowadza to do tego, że chcemy mieć coraz więcej rzeczy także na sobie.


Zastanówmy się jednak czy nie warto mieć mniej dodatków, ale jeden w dobrym guście. Sprawi to, że będziemy się dobrze czuły i wyglądały olśniewająco. Wiem, że trudno jest coś wybrać z tak szerokiej gamy
błyskotek, jednak trzeba postawić na coś konkretnego, a zarazem kreatywnego-wyjdzie nam to napewno na dobre. Często zastanawiamy się również nad wyborem między srebrem, a złotem. Otóż ma to istotne  znaczenie do uzupełnienia naszego ubioru. Dlatego powinnyśmy zwracać na  to uwagę.

Mam nadzieję, że ten artykuł chociaż przez chwilę pozwoli nam się zastanowić nad kwestią ozdób, które na siebie zakładamy. Nie ulegajmy mediom! Bądźmy naturalne, prawdziwe, a nie jedynie obwieszone niepotrzebnymi błyskotkami.


Podobne artykuły: