„Znowu baba za kółkiem…” wyrywa się z ust mężczyzny prowadzącego auto. Dlaczego Panowie mimo zmian stereotypu dotyczącego kobiet prowadzących samochód nadal tak podchodzą do sprawy?? Być może dlatego, iż po raz kolejny jesteśmy od nich lepsze… Statystyki nie kłamią: kobiety powodują znacznie mniej wypadków niż mężczyźni.

Od wieków wizerunek kobiety był zaniżany. Dotyczy to wykonywanego zawodu, inteligencji oraz innych sfer życia. Jednak czasy się zmieniają. Panie prą do przodu osiągając coraz to nowsze sukcesy. Także jazda samochodem wychodzi kobietom całkiem nieźle, a co najważniejsze coraz większa liczba Pań decyduje się na bycie kierowcą. Być może dobra jazda wynika z cech osobowości kobiety. Należą do nich: większa przewidywalność i poczucie bezpieczeństwa, oraz podzielność uwagi. Dla większości kobiet samochód to nie jest gadżet, tylko rzecz potrzebna do użytku, pomocna, a nie na pokaz. Frustracja ze strony mężczyzn może wynikać z takich powodów, że kobieta często dłużej się zastanawia bądź jest całkiem niezdecydowana, a czasami po prostu jedzie na wyczucie. Jednak długość wykonywanego manewru nie powinna mieć tak krytycznego wpływu na ocenę  jazdy Pań. Często też chodzi o brak czasu kierowców, który to właśnie wywiera w nas tak negatywne emocje i odczucia. Panowie wystarczy odrobina cierpliwości….


Dla kobiety poprawienie bądź zrobienie makijażu w czasie jazdy, a także rozmowa przez telefon nie stanowią problemu. Panie potrafią poświęcić uwagę jednemu i drugiemu, nie zagrażając przy tym innym. Tak jak już wspomniałam wcześniej, Panie stanowią mniejsze zagrożenie na drogach. Dane te potwierdzają policyjne statystyki. Mężczyźni często jeżdżą znacznie szybciej, brawurowo i agresywnie, co kończy się tragicznie. Także w czasie jazdy mężczyźni są bardziej podatni na rozproszenie poprzez bilbordy, kobiety bądź inne rzeczy, które pobudzają ich fantazję i wyobraźnię. Na kobiety nie oddziałuje to aż tak bardzo, żeby doprowadzić do wypadku.

Według mnie kobieta z samochodem stanowi idealne połączenie. Wystarczy, że Panowie się przełamią i zmienią o nas zdanie stawiając nas na równi z sobą. Zachęcam Panie do wyrabiania prawa jazdy i chętniejszego spędzania czasu za kierownicą. Pamiętajmy o tym, iż daje nam to nową niezależność, a także bardzo przydaje się w życiu prywatnym. Postarajmy się przełamać  stereotyp kobiet prowadzących samochód i dajmy sobie kolejny powód do dumy.Podobne artykuły: