Sezon jesienno zimowy to diametralna zmiana, jeśli chodzi o uczesanie. Furorę robią fryzury łagodne, romantyczne w stylu folk. Modne stały się fale retro w stylu lat 20-tych, ciekawe upięcia, a przede wszystkim tapirowane, rockowe fryzury prosto z lat 90-tych.

Przez najbliższe miesiące na pokazach fryzjerskich królować będą stylizacje nawiązujące do korzeni rock 'n' rolla. Charakteryzują się niedbałym uniesieniem w górę, tapirem oraz potarganą grzywą. Jednym słowem najmodniejsze fryzury tej wiosny to artystyczny nieład. Możemy go osiągnąć fundując sobie na włosach napuszone, poskręcane loki lub mocno cieniując końcówki. Najważniejszy jest niepokój, jaki wzbudza uczesanie. Musi przykuwać uwagę, szokować i przy tym łamać dotychczasowe konwenanse.

Pamiętajmy, że nie każdej z nas pasuje tego typu uczesanie. Jeżeli jesteśmy z natury dość nieśmiałe i nie za bardzo lubimy wyróżniać się w tłumie, pozostańmy przy lekkich falach retro. Fryzura w stylu folk zdecydowanie odpowiednia będzie dla tych z Was, które uwielbiają błyszczeć i szokować. Nie mają nic przeciwko temu, że inni ludzie się za nimi oglądają, są pewne siebie i lubią bawić się modą i nowymi trendami.

Taką rockową fryzurę powinniśmy dopełnić odpowiednim strojem oraz makijażem. Rock to indywidualizm, także mamy w tym względzie wielką swobodę. Z pewnością pasować będzie do niej czerń ze srebrnymi dodatkami- ćwiekami, efektownymi bransoletkami, kolczykami, klamrami czy naszyjnikami. Nie zapominajmy także o eyelinerze, którym możemy podkreślić oczy i poprawić swój „look”. Jeżeli decydujemy się na nowy kolor włosów- dozwolone są wszelkie odcienie, począwszy od blond do ciemnego brązu.


Z pewnością nie uda się nam stworzyć takiej fryzury z niczego. Jeżeli decydujemy się na wizytę u fryzjera powinniśmy zasugerować mu, o jaki styl nam chodzi. W tym przypadku fryzjer zastosuje kilka potrzebnych zabiegów, takich jak cięcia asymetryczne czy wycieniowanie. Pokaże nam także jak samodzielnie w domu ułożyć sobie fryzurę według naszych oczekiwań. Pomocne mogą nam się okazać w tym celu odpowiednie kosmetyki do włosów. Taką linię kosmetyków wprowadziła np. ostatnio na rynek marka L’Oreal. Styliści stworzyli je specjalnie z myślą o uczesaniach typu Rock'n'Folk.
Podobne artykuły: