W najbliższy wtorek spektaklem "Anioły" Ewa Konstancja Bułhak rozpocznie cykl recitali "Atak Śpiewaczy" w warszawskim Teatrze Syrena.

Publiczność usłyszy piosenki do tekstów m.in. Agnieszki Osieckiej, Wojciecha Młynarskiego i Andrzeja Jareckiego. Wszystkie one pochodzą z płyty "Anioły", która ukazała się w zeszłym roku. Recital reżyseruje Anna Seniuk, zaś oprawą muzyczną zajął się Maciej Małecki.

"Pani Seniuk pomogła mi i wyreżyserowała ten spektakl. A teraz to przedstawienie - mam nadzieję - hula własnym życiem. Płyta i recital nosi tytuł 'Anioły', ponieważ wyszłam z założenia, że 15 utworów, które śpiewam to są osobne sceny z życia kobiet. A każda z nich: dobra, zła, wściekła czy potulna jest mimo wszystko aniołem. Bardzo się cieszę, że jedną z tych piosenek, 'Ulepiły mnie zdolne Anioły', napisał dla mnie Wojciech Młynarski" - powiedziała PAP LIfe Ewa Konstancja Bułhak.

Ewa Konstancja Bułhak jest absolwentką PWST w Warszawie. Od roku 1998 związana jest z Teatrem Narodowym, gdzie zaangażował ją Jerzy Grzegorzewski. Zagrała w wielu jego inscenizacjach m.in. "Weselu", "Sędziach", "Studium o Hamlecie" czy "Śnie nocy letniej". Pracowała m.in. z Kazimierzem Dejmkiem, Kazimierzem Kutzem, Andrzejem Wajdą, Andrzejem Maleszką, Maciejem Dejczerem. Wykonała także partie wokalne w operach radiowych - "Balladyna", "Nie-boska symfonia", "Pchła Szachrajka".

"Nieprzeciętna, pełna temperamentu, muzykalna, z poczuciem humoru, brawurowo wykonująca piosenki od Szekspira po Młynarskiego" - ocenia talent artystki Anna Seniuk.

"Atak Śpiewaczy" to seria koncertów, przedstawień muzycznych i recitali wybitnych artystów. Otwierać miała go Barbara Krafftówna, ale występ został odwołany z przyczyn osobistych. W ramach "Ataku Śpiewaczego" wystąpią jeszcze: Piotr Machalica, Anna Sroka, Grupa MoCarta.

Żródło: Polska Agencja Prasowa "PAP Life"