Modelki nieruchome jak eksponaty muzealne. Ubrane w czarne sukienki projektu Anety Rapacz i Moniki Heter - absolwentek SAPU. W sukienki, których jedyną ozdobą jest…torebka. Modelki paradujące po korytarzach Muzeum Narodowego w Krakowie i ich torebki- niepoważnymi kolorami żartujące z powagi otoczenia.

Tak było na pokazie torebek recyklingowych zaprojektowanych przez studentów Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru w sobotni wieczór 24.10.2009 r. Torebki w formach najróżniejszych wzbudziły zachwyt publiczności. Szczególnie zabawna wydawała się ta wykonana z płyt winylowych, były natomiast i torebki ozdobne, całkowicie zastępujące biżuterię. Najbardziej zaskakujące było natomiast to, że torebki wykonane z najdziwniejszych materiałów np. mydelniczki, mogą być eleganckie i ozdobne. A na pewno oryginalne. Była nawet torebka jadalna wykonana z miśków-żelków oraz całkowicie niejadalna skonstruowana z metalowych śrubek. Publiczność pokazu nie mogła wyjść ze z zdziwienia, że torebki z odzysku mogą być tak stylowe, a przy tym pomysłowe.

Eko-pomysłowości wymagały także całkowicie recyklingowe warsztaty renowacji torebki, które odbyły się przed pokazem. Jak mówi ich inicjatorka i prowadząca Magdalena Pędziałek, wzbudziły one dość szerokie zainteresowanie, natomiast stanowczo za mało było renowatorek odważnych. Takich, które oprócz zwrócenia życia i blasku ulubionym gadżetom chciałyby dodać coś od siebie- nowe ozdoby, kwiaty, cekiny…

Zarówno torebki warsztatowe jak i te prezentowane w muzealnych wnętrzach teraz będzie można obejrzeć w Galerii BB na ulicy Garbarskiej w Krakowie. Na szczęście dla tych, którzy na te wyjątkowe wydarzenia dotrzeć nie mogli.Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

Torebki i inne dodatki

Wersja do druku