Rozwój technologii LED sprawia, że znajdują one coraz więcej zastosowań jako oświetlenie w naszych domach. Jedną z nowości na rynku są wodoszczelne paski LED o wysokiej jasności, które są w stanie zastąpić popularne oczka halogenowe.
Paski LED, w różnych wykonaniach, na rynku są już od jakiegoś czasu, jednak dotychczas znajdowały one zastosowanie głównie jako dekoracyjne podświetlenie np. półek. Do większości z nich konieczne jest stosowanie odpowiednich listw mocujących, oraz drogich specjalistycznych zasilaczy przeznaczonych do LED. W przypadku takich miejsc jak kuchnie i łazienki należy dodatkowo zadbać o wodoszczelność takich rozwiązań.

Firma Niviss stworzyła specjalnie przygotowany zestaw montażowy z wodoszczelnym paskiem LED Niviss nFlex o wysokiej jasności. Dzięki swoim kompaktowym rozmiarom, oraz załączonemu zestawowi instalacyjnemu wraz z zasilaczem, można go zamocować praktycznie wszędzie w 5 minut, bez konieczności robienia kosztownych remontów, czy wzywania elektryka. Produkt ten polecany jest szczególnie do oświetlenia blatów kuchennych.

Pasek Niviss nFlex zbudowany jest w oparciu o technologię High Brightness LED amerykańskiej firmy CREE o łącznej jasności 180lm i jest on w stanie zastąpić dwa 10W oczka halogenowe umieszczone nad blatem kuchennym. Pasek umieszczony jest w wodoodpornej silikonowej tubie o stopniu szczelności IP65, nie ma więc potrzeby stosowania specjalistycznych profili do LED, a specjalnie dobrane uchwyty mocujące są w zestawie. Pasek można oczywiście także ciąć na odcinki po 6 LED, jednak by był on dalej wodoszczelny należy zabezpieczyć miejsce cięcia specjalnymi zaślepkami i zalać je silikonem.


Podobne artykuły: