Nasze preferencje od lat nie zmieniają się – obok malowania ścian i wymiany podłóg do najczęściej wykonywanych prac należą remont łazienki i kuchni. Te "strategiczne" miejsca nadal pełnią rolę wizytówek domu, od nich też najlepiej rozpocząć cykl prac budowlanych.

Najczęściej wymagają one dodatkowych zabiegów takich jak: wymiana okładzin ściennych i podłogowych, montaż elementów wyposażenia, czy też prace instalacyjne. Jednakże, z uwagi na niewielką powierzchnię kuchni i łazienki, najszybciej zobaczymy ich wyraźną przemianę. Dobre przygotowanie do zaplanowanych czynności, projekt uwzględniający parametry i funkcje pomieszczenia oraz nasze upodobania względem wyboru i użytkowania urządzeń, wreszcie estetyka, która nada styl i podkreśli indywidualny charakter wnętrza – oto elementy, od których będzie zależało powodzenie remontu. Już na wstępie warto określić cel naszych zabiegów: łazienka o charakterze salonu kąpielowego z rozbudowaną strefą wody, domowe SPA wyposażone w nowoczesne urządzenia sprzyjające zdrowiu i wypoczynkowi, a może kierunek eko, który nie zakłada przecież mniejszego komfortu i przyjemności, a dodatkowo sprzyja ograniczeniu zużycia wody i zapewnia spore oszczędności?  Rynek prezentuje wiele możliwości, ale najczęściej towary z górnej półki mają bardzo wysoką cenę.


Czy tak być musi? Warto przyjrzeć się ofercie krajowych producentów, których innowacyjne rozwiązania technologiczne oraz coraz lepsze wzornictwo plasują asortyment firm na światowym poziomie. Jedną z nich jest firma FERRO należąca do liderów branży łazienkowej, krajowy prekursor w produkcji armatury opartej o najnowsze technologie związane z przepływem wody, specjalista we wprowadzaniu ekologicznych i ekonomicznych rozwiązań w domowej łazience (baterie VerdeLine), dających 50% oszczędności w zużyciu wody i wymierne ograniczenie kosztów. Jakość opatrzona umiarkowaną ceną zachęca do zakupów i równocześnie sprzyja kształtowaniu postaw prowadzących do oszczędzania w gospodarstwach domowych. Uwzględniając nurt proekologiczny oferta firmy rozwija się w kierunku zróżnicowania asortymentowego, jak i kompleksowego wyposażenia łazienki. Wymagający klient znajdzie atrakcyjny produkt zarówno wśród baterii popularnych – Ancona, Rovi, Padwa VerdeLine, jak i tych z klasy premium – Torino, Bari, Monza, baterii oszczędzających zużycie wody – seria VerdeLine, czy dodatkowo zabezpieczających przed poparzeniem gorącym strumieniem - baterie termostatyczne, ale także wśród bogatej palety natrysków, podtynkowych zestawów natryskowych, rączek prysznicowych, czy akcesoriów łazienkowych.

Ubiegłoroczne nowości FERRO: wielofunkcyjne panele natryskowe Rimini i Garda o imponujących, 200 mm średnicach deszczowni, eleganckie przesuwne zestawy natryskowe Ago, Avo, Filo oraz dziesięć modeli rączek natryskowych z hitem ostatniego sezonu – Luminą – rączką natrysku z diodami LED, nie odeszły jeszcze do lamusa, a producent już oferuje kolejne zestawy natryskowe: Torino, Toscania, Lipari i Palermo. Zachęca również do skomponowania własnego zestawu wzbogaconego o jeden z najnowszych modeli baterii termostatycznych: Terni, Varese lub Lazio. Cechy wyróżniające natryski to: nowoczesne wzornictwo i estetyczne wykończenie; trzy i pięciofunkcyjne rączki prysznicowe o średnicach od 85 do 120 mm, dające strumień lekki lub mieszany, spływające deszczem, spowijające delikatną mgiełką lub masujące ciało; zaopatrzone w system easy clean umożliwiający łatwe usuwanie zanieczyszczeń. W skład zestawów wchodzą: metalowe przesuwne drążki o wymiarach od 800 do 900 mm, węże natryskowe o długości 1500 mm i mydelniczki. Natryski wyposażone są w kompletne zestawy montażowe, a wszystkie elementy wykonano z wysokiej jakości materiałów, przykładem są węże natryskowe w oplocie z mosiądzu, czy chromowane powłoki rączek prysznicowych. Ponadto w zestawie Toscania mamy możliwość ustawienia rączki natrysku w dwóch pozycjach: górnej – zapewniającej efekt deszczowni lub montowanej na dowolnym poziomie – spełniającej funkcję natrysku. Lipari posiada natomiast przesuwny drążek o regulowanym kącie ustawienia względem ściany.

Tak wyposażone zestawy przygotowano do podłączenia dowolnej baterii natryskowej z bogatej kolekcji FERRO. Producent zaproponował specjalną ofertę promocyjną obejmującą natryski w komplecie z baterią termostatyczną. Varese Set  to jedna z takich ciekawych propozycji, w skład której wchodzą: zestaw natryskowy Torino z pięciofunkcyjną rączką prysznica oraz bateria termostatyczna Varese z płynnie regulowanym zakresem temperatury od 0 ºC do 50 ºC, zaopatrzona w blokadę temperatury przy 38 ºC, wyposażona w filtry siatkowe chroniące jej wnętrze przed zanieczyszczeniami. Na uwagę zasługują nie tylko parametry funkcjonalne i jakościowe kompletu, ale również wzornictwo – proste, minimalistyczne, opływowe kształty, które z pewnością będą korespondować z wnętrzem nowocześnie zaaranżowanej łazienki.Podobne artykuły: