Idealnie narysowana kreska na górnej i dolnej powiece oka jest podstawą modnego i pożądanego przez każdą z nas makijażu. Większość z nas maluje je na tzw. "wyczucie", jest jednak kilka sposobów na to, jak perfekcyjnie bez zbędnych zabiegów dodać oku ponętnego wyglądu.
Kreski na powiekach swego czasu nosiły znane i cieszące się sławą aktorki i gwiazdy Hollywood. Ich wielbicielkami były m.in. Marylin Monroe, czy Audrey Hepburn, które kusząco i efektownie potrafiły podkreślić swoje oczy. To właśnie w latach 60-tych pojawiła się moda na bardziej wyzywający makijaż, w którym kreska nabrała większego znaczenia. Umiejętnie przeciągnięta poza zewnętrzne kąciki sprytnie wydłużała oczy i nadawała im charakterystycznego, tzw. „kociego” wyglądu. Za pomocą kresek możemy optycznie powiększać lub pomniejszać oczy. Ciemna kredka służy przede wszystkim do malowania kreski na górnej brwi, jaśniejsza - o bardziej naturalnej barwie (dopuszczalna jest także biała, szara, czy beżowa) wykorzystywana jest do makijażu wewnętrznej strony dolnej powieki. Dzięki temu oczy wydają się optycznie większe. Oko obrysowane ciemną kreską na dolnej i górnej powiece staje się natomiast pomniejszone.

Zacznijmy od pokrycia całej górnej powieki pudrem odpowiednio dobranym do naszej karnacji lub cieniem o naturalnej barwie. Następnie możemy przejść do rysowania samych kresek. Do tego celu użyć możemy eyelinera w płynie lub dobrze natęperowanej, miękkiej kredki. Zwróćmy uwagę na to, by odcienie kosmetyków dobrane były kolorystycznie do oprawy naszych oczu oraz do naszej karnacji. Muszą one także harmonizować z cieniem oraz kolorem tuszu do rzęs, by tworzyć współgrającą całość. Dla brunetek najlepsze będę brązy, grafity i czerń. Dla blondynek natomiast zdecydowanie odcienie błękitów i zieleni.

Kreskę malujemy zawsze od wewnętrznej do zewnętrznej strony oka, zaczynając nie od samego kącika, a bliżej połowy powieki. Przy zewnętrznym kąciku kreska powinna być lekko pogrubiona. W celu powiększenia oka możemy także lekko rozetrzeć namalowaną kreskę, by nie była aż tak wyraźna i nabrała bardziej naturalny wygląd. Możemy nałożyć na nią także odrobinę cienia, by kreska została lepiej utrwalona.Podobne artykuły: