Gra edukacyjna „Wygraj z maturą” ma proste zasady, dowcipne zadania oraz pytania przygotowane przez doświadczonych profesorów klas maturalnych. Pozwala na rozegranie egzaminu maturalnego z optymalną dawką stresu i dobrego humoru.
3000 pytań z czterech najbardziej popularnych przedmiotów maturalnych to rewelacyjna zabawa i sposób na powtórkę przed egzaminem lub sprawdzenie ile wiedzy zostało w pamięci po latach. Gra stworzona w oparciu o standardy egzaminacyjna pomaga przygotować się do matury 2010. Czarne dziury, białe plamy, przyspieszone tętno, to typowe oznaki stresu. Maturę wspominamy często przez całe życie, nawet we śnie. Odpowiednia dawka dopingującego stresu jest potrzebna, jednak co robić, gdy jest go stanowczo za dużo i zamiast pomóc  - utrudnia, a czasem "kładzie" egzamin? Fachowcy radzą spacer, odpoczynek, sen i ćwiczenie. Poprzez ćwiczenie "oswajamy" się z trudną sytuacją. Najlepiej, gdy połączymy naukę z przyjemnością grając w „Wygraj z maturą” jeszcze przed studniówką. Neurofizjolodzy, psychologowie i pedagodzy twierdzą bowiem, że wprowadzenie do nauki elementów gry, zabawy i humoru powoduje – poprzez wyzwalanie się w mózgu endorfin – redukcję stresu, zwiększenie kreatywności i spotęgowanie pamięci.

Gra edukacyjna „Wygraj z maturą” daje możliwość rozluźnienia przy dopingującej jednocześnie rozrywce. Odpowiadając na pytania z języka polskiego, historii, geografii, angielskiego i kategorii omnibus, czyli wiedzy ogólnej, można odświeżyć zdobyte wiadomości i rywalizować z przyjaciółmi lub w gronie rodzinnym. Tematyka pytań w grze została opracowana przez najlepszych doświadczonych nauczycieli klas maturalnych w oparciu o standardy egzaminacyjne Ministerstwa Edukacji Narodowej. Tak przygotowywane zestawy pytań i odpowiedzi zostały dodatkowo zweryfikowane pod względem merytorycznym przez innych nauczycieli oraz metodyków nauczania poszczególnych przedmiotów. W zestawach znajdziemy pytania łatwiejsze i trudniejsze, odnoszące się do typowych kanonów maturalnych, jak również wybrane mniej znane ciekawostki, które pozwolą zabłysnąć na egzaminie maturalnym czy w towarzystwie. Pola „Przypadek”, „Studniówka” i „Próbna matura”, które dodają lekkości rozgrywce, stawiają gracza w sytuacjach przerysowanych ze szkolnych lat.

„Wygraj z maturą” to edukacyjna gra planszowa nie tylko dla licealistów. W sposób „przyjemny i pożyteczny” pozwala na powtórzenie materiału, a także wspólną zabawę w gronie przyjaciół i rodziny.  Czas trwania gry: 45-60 minut Liczba graczy: 1-6 lub zespoły

Sugerowana cena: 99,99 pln.