Słońce grzeje coraz mocniej, a wieczory są długie i ciepłe – jednym słowem – lato w pełni. Wraz ze wzrostem temperatury rodzi się potrzeba ochłody. Po co najlepiej sięgnąć? Po lody! 67% Polaków deklaruje, że lody są ich ulubioną letnią przekąską.
Jak wynika z badań przeprowadzonych na zlecenie marki Algida w marcu 2009 r., lody są niekwestionowanym liderem, wśród przekąsek spożywanych latem przez Polaków. Tak wskazuje ponad dwie trzecie społeczeństwa. Kilkakrotnie mniej osób o tej porze roku sięga po czekoladę – 14% czy ciasta – 13%. Lody są przekąską, którą najchętniej wybieramy latem. Rozleniwiająca wysoka temperatura powoduje, że przemawiają za tym nie tylko walory smakowe, ale przede wszystkim orzeźwienie, jakie odczuwamy po ich spożyciu. Nie możemy również zapominać o tym, że lody charakteryzują się mniejszą kalorycznością w porównaniu z innymi przekąskami takimi jak chipsy, batoniki czy ciasta. Warto wykorzystać te zalety lodów i włączać je do zbilansowanej diety. Pomagają one nie tylko czerpać radość ze słonecznej pogody, ale także dostarczają dobrych składników odżywczych pochodzących z mleka – komentuje wyniki Katarzyna Okręglicka, specjalistka ds. żywienia człowieka i dietetyki Zakładu Fizjologii Żywienia Człowieka SGGW.

Badania potwierdzają także, że jedzenie lodów sprawia przyjemność zdecydowanej większości, bo trzem czwartym (76%) Polaków. Im jesteśmy młodsi tym częściej to deklarujemy: wśród sześćdziesięciolatków i starszych, odsetek ten wynosi 67%, a wśród nastolatków aż 97%.


Podobne artykuły: