Niebawem miasto Płock zmieni się w polską stolicę piękna. To tu od 29 sierpnia do 6 września 2009 odbędzie się Festiwal Piękna, dziewięciodniowa impreza promującego piękno w każdej postaci. W tych dniach każdy, kto odwiedzi Płock będzie mógł posłuchać koncertów, wziąć udział w panelach dyskusyjnych oraz obejrzeć pokazy mody. Zwieńczeniem pięknego tygodnia będą wybory Miss Polski, międzynarodowe wybory Miss Supranational oraz Miss Polski Nastolatek.

Festiwal Piękna

To międzynarodowa impreza, promująca piękno w każdej postaci. Pomysł na tego typu wydarzenie pojawił się z potrzeby serca i przy okazji ostatnich wyborów Miss Polski. Piękno to istotny element życia. Otaczamy się pięknymi przedmiotami, piękną muzyka. Lubimy przebywać z pięknymi ludźmi. Dlatego właśnie powstał Festiwal Piękna. – podkreśla Paweł Zeitz – organizator Festiwalu. Elżbieta Sawerska – Miss Polski 2004 dodaje. Impreza w Płocku to nie tylko szansa na podziwianie piękna, ale też na porozmawianie o jego przejawach i znaczeniu w naszym życiu.

Piękno w kilku odsłonach

Nikt tak otwarcie nie mówi o tym, że coś jest piękne, jak dzieci. Ich prostota i trafność spostrzeżeń zainspirowały organizatorów Festiwalu do tego, aby dziecięca impreza rozpoczęła serię wydarzeń pięknego tygodnia w Płocku. Piękno według dzieci to okazja, aby zobaczyć jak najmłodsi rozumieją i wyrażają piękno. Spotkanie poprowadzą znane gwiazdy: Danuta Błażejczyk, Magda Femme oraz Janusz Tylman. Kanony piękna nigdy nie były trwałe. Zmieniały się wraz z epokami i były odmienne w różnych społecznościach. Festiwal Piękna w Płocku to czas, kiedy piękno nie tylko się podziwia, ale też o nim rozmawia. Dlatego w ramach Festiwalu można uczestniczyć w panelu dyskusyjnym Kanony piękna – wczoraj i dziś.

Piękno Azji to kolejna z imprez towarzyszących. Jest spotkaniem osób zainteresowanych pięknem dalekiego wschodu, jego kulturą i sztuką. Główne tematy spotkania to: Kaligrafia oraz informacje o piśmie japońskim, Ogrody japońskie, Malarstwo tuszem, Gry i zabawy japońskie, Ceremonia herbaty, Magiczne lalki Kokeshi. Podziwianie pięknych kobiet to przyjemność i inspiracja. Dlatego jedną z imprez festiwalowych będzie Rynek Piękna. Tu najpiękniejsze kolekcje polskich i zagranicznych projektantów zaprezentują finalistki i laureatki wyborów Miss. Naturalną konsekwencją idei Festiwalu jest wybór najpiękniejszych kobiet w Polsce i na świecie. W ramach Festiwalu Piękna odbędą się więc finały wyborów Miss Polski, Miss Supranational oraz Miss Polski Nastolatek. Towarzyszyć im będą występy wielu znanych artystów z Polski i zagranicy.Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku