Zapewne każdego ranka, kiedy spieszysz się do pracy, zastanawiasz się nad tym, jak cudownie było by obudzić się rano, wziąć szybki prysznic, nałożyć na twarz krem i mieć już na sobie zawsze perfekcyjnie wykonany makijaż. Każda z nas o tym marzy, jednak wielu już sama myśl o makijażu permanentnym przyprawia gęsią skórkę na ciele.
Właściwie, dlaczego tak boimy się makijażu permanentnego? Czy faktycznie niesie on za sobą tyle szkodliwego działania? Czy może po prostu w dalszym ciągu nie jesteśmy odpowiednio uświadomione o jego idei, plusach i minusach samego zabiegu? Postaram się odpowiedzieć na kilka istotnych pytań w poniższym artykule i być może zachęcić niektóre Panie do zastanowienia się nad tym nieinwazyjnym zabiegiem.

Makijaż permanentny wbrew pozorom nie pozostaje widoczny na naszej twarzy dłużej niż od 3 do 5 lat w zależności od typu skóry pacjentki. Makijaż jest w stanie wydobyć naturalne piękno naszej tworzy, a nawet ukryć niektóre niedoskonałości. Intensywność makijażu zależy jedynie od nas, możemy zdecydować, czy chcemy aby był on bardzo widoczny, czy jedynie, by podkreślał kontury i urodę na twarzy.

Zabieg wykonania makijażu permanentnego trwa zwykle ok. od 30 do 60 minut i wykonywany jest przez lingeristkę. Polega on na zastosowaniu na skórę naturalnych barwników, które są aplikowane na skórę i dzięki temu pozostają na dłuższy czas widoczne. Barwniki mają bardzo wiele odcieni i kolorów, dlatego wcześniej należy dopasować odpowiednie do własnej karnacji. Z biegiem czasu barwniki tracą intensywność koloru i po upływie kilka lat stopniowo zanikają. Nie musimy się obawiać, że makijaż po danym czasie zacznie nierównomiernie zanikać i będzie to wyglądało nieestetycznie. Istnieją pewne przeciwwskazania, które uniemożliwiają wykonanie makijażu permanentnego. Zalicza się do nich: infekcje, ciążę, przyjmowanie sterydów, cukrzycę, opryszczkę, a także łuszczycę. Makijaż permanentny jest także niezastąpiony w przypadku retuszu wszelakich blizn, zmian skórnych, przebarwień, a także uszkodzeń skóry twarzy po wypadkach.

Podczas zabiegu miejsca, na które lingisterka nakłada barwniki, zostają znieczulone. Jeżeli chodzi o makijaż oczu, ligisterka nakłada nam barwnik tworząc kreski na górnej i dolnej powiece. Odpowiednio dobrany ich kształt może poprawić wygląd naszych oczu. Brwiom nadaje się również odpowiedni kształt poprawiający wygląd twarzy. Można je także przedłużać lub zagęszczać. Ustom także jesteśmy w stanie zmienić kontur, kształt i kolor. Możemy zafundować sobie wedle uznania jedynie sam kontur ust lub za dodatkowe pieniądze poprosić także o ich wypełnienie.

Po zabiegu nasza skóra na twarzy może być podrażniona, trochę spuchnięta i zaczerwieniona, ale nie jest to powód do objawy, ponieważ objawy te powinny ustąpić już następnego dnia po zabiegu. Jest to jednak uzależnione od naszej skóry. Po 10 dniach po zabiegu powinno się wykonać korektę zabiegu, by poprawić wszystkie niedociągnięcia.

Makijaż permanentny może wyczarować cuda i z reguły wszystkie Panie, które się na niego zdecydowały są zachwycone z efektów. Wybierając salon, w których chcemy wykonać zabieg warto zrobić rozeznanie, gdzie znajdziemy zaufaną lingeristkę i koszt zabiegu nie będzie za bardzo wygórowany. Cena zabiegu bardzo się waha i zależy, czy decydujemy się jednocześnie na makijaż oczu, brwi i ust, czy tylko jednego elementu. Zwykle jest to wydatek na około 1000 do 1500 złotych.


Podobne artykuły: