PERONI Nastro Azzurro, ikona stylu, mody i design’u reprezentująca prawdziwe włoski styl w piwie, podjęło współpracę ze światowej sławy projektantem mody - Antonio Berardim. Celem tego niezwykłego przedsięwzięcia było stworzenie torby podróżnej, łączącej w sobie ponadczasowe piękno, dbałość o detale, elegancję oraz funkcjonalność.
W efekcie powstała limitowana edycja unikalnej, weekendowej walizki, która od 20 lipca 2009 roku będzie dostępna jedynie na portalu www.yoox.com. Valigia PERONI, zainspirowana przez PERONI Nastro Azzurro, stworzona przez Antonio Berardiego - stanowi przykład wspaniałego wzornictwa, innowacji i kunsztu rodem prosto z Włoch. Antonio Berardi zaprezentował osobiście torbę podróżną Valigia PERONI podczas poniedziałkowej wizyty w Warszawie.

Valigia PERONI to propozycja skierowana do wyrafinowanych podróżników. Inspiracją dla projektanta był urok, szyk i styl złotych lat 60. we Włoszech – okres, w którym powstało PERONI i który miał znaczący wpływ na światowy design, modę i styl życia. Projekt Berardiego łączy klasyczne poczucie estetyki z funkcjonalnością, tak charakterystyczną dla włoskiego stylu projektowania. Valigia PERONI jest projektem wszechstronnym - może być używana jako torba weekendowa, torba podróżna na dłuższe wyjazdy lub przenośny bagaż podręczny. Mogą z nią podróżować zarówno kobiety, jak i mężczyźni.

Spotkanie, na którym po raz pierwszy w Polsce zaprezentowano torbę Valigia PERONI, odbyło się w poniedziałek,15 czerwca 2009r. w Między Nami Cafe w Warszawie. Gościem honorowym był sam projektant – Antonio Berardi, który na zaproszenie Peroni specjalnie na ten wieczór przyleciał z Mediolanu. Obecni dziennikarze, styliści, trensetterzy i gwiazdy mogli zobaczyć torbę podróżną, dowiedzieć się o inspiracjach jakie towarzyszyły jej tworzeniu, poznać kulisy kreacji, a także wziąć udział w konkursie w którym do wygrania była Valigia PERONI. Najwięcej cech prawdziwie włoskiego stylu, które znajdują odzwierciedlenie w torbie podróżnej zaprojektowanej przez Berardiego, wypisał znany stylista fryzur – Robert Kupisz i on wygrał pierwszy w Polsce egzemplarz Valigia Peroni.  Spotkanie poprowadził Olivier Janiak.

Wnętrze torby podzielone jest na sześć różnych części przeznaczonych na strój wieczorowy, ubrania, bieliznę, buty, kosmetyki oraz rzeczy używane. Valigia PERONI wykonana jest ze skóry w kolorze ciemnej czekolady, a jej wewnętrzne przegrody z najwyższej jakości zamszu w kolorze jasnego słodu. Innowacyjnym rozwiązaniem torby jest także znajdująca się z przodu kieszeń na gazetę oraz regulowany pasek, pozwalający nosić ją w pozycji horyzontalnej lub wertykalnej.

Od czasu swojego debiutu w 1994 r. roku, Antonio Berardi zdążył zjednać sobie przychylność wielu znawców mody oraz gwiazd. Projektant słynie z dbałości o formę oraz szczególnej umiejętności doboru materiałów. Wielbicielkami jego talentu są m.in.: Victoria Beckham, Naomi Watts, Gwyneth Paltrow, Celin Dion czy Eva Mendez.

Limitowana edycja weekendowej torby Valigia PERONI dostępna jest na portalu www.yoox.com od 20 lipca 2009 roku. Cena: 700 GBP.Podobne artykuły: