Kobiety kochają wszystkie możliwe specyfiki do ust, jakie są dostępne na rynku kosmetycznym. Co właściwie jest w nich takiego, że nie możemy się bez nich obejść i w żadnej damskiej kosmetyczce ich nie brakuje?
Szminka doskonale nadaje się do tego, aby nadać naszym wargom ponętnego wyglądu i sprawić, że będziemy wyglądały elegancko i gustownie. Sztuka w tym, aby umieć dobrać odpowiedni kolor pomadki do swojej karnacji i umiejętnie wykonać makijaż ust w zależności od ich kształtu.

Królową pomadek jest pomadka o kolorze krwistoczerwonym. Nie nadaje się ona jednak dla kobiet z wąskimi wargami. Jest to także dość wyzywający akcent i powinnyśmy unikać go na co dzień, czy na spotkanie biznesowe. Czerwona szminka to dobry wybór dla kolację przy świecach, bal, czy na specjalną okazję. Jeżeli już nie chcesz wyzbyć się swojej ulubionej, czerwonej pomadki do pracy, możesz nałożyć na nią perłowy błyszczyk, by złagodzić odważny efekt.

Jeżeli chcemy osiągnąć efekt powiększający usta powinnyśmy używać szminek błyszczących lub połyskujących błyszczyków, ponieważ wszystkie matowe optycznie zwężają wargi.

By usta wyglądały pełniej, ładnie się mieniły polecam również po uszminkowaniu warg na samym środku nałożyć na nie błyszczyk. W ten sposób nadamy im pełniejszy efekt. W takim wypadku najlepiej wybrać szminkę o kolorze bardziej naturalnym- lekko różowym czy beżowym, a błyszczyk najlepiej bezbarwny lub perłowy.

Kobiety, które posiadają nierówne kontury warg, bądź, które mają wąskie usta mogą również postawić na konturówkę. To dobra znajoma wielu z nas i bardzo często z niej korzystamy. Ważne, aby odpowiednio i bardzo precyzyjnie dobrać kolor konturówki do koloru pomadki. Nie powinien być widoczny kontrast między konturem, a kolorem naszych warg.

Aby makijaż ust był trwalszy, możemy wcześniej nałożyć na nie niewielką ilość podkładu i dokładnie, równomiernie go wmasować.

Jak dobrać odpowiedni kolor pomadki do karnacji?


- Jeśli jesteś ciemną brunetką pasują Ci kolory takie jak: ciemny brąz w tonacji wina, purpury, a także jasny i ciemny wrzos.

- Jaśniejsza brunetka może zdecydować się na pomadkę w odcieniach kontrastowych, łącznie z fuksją, jaskrawą czerwienią, czy karminem.

- Ciemna blondynka dobrze będzie wyglądała, kiedy sięgnie po szminkę brązową o czerwonej tonacji, a także wszelkie jasne, ciepłe brązy.

- Jeżeli masz karnację bardzo jasnej blondynki dobrymi kolorami dla Ciebie powinny być odcienie jaśniejsze i bardzie pastelowe, takie jak: jasne róże, brzoskwinie, cyklamen koralowy.

- Paniom o rudej karnacji do twarzy będzie w kolorze jasnej i ciemnej cegły, a także w rudawych brązach, lekko pomarańczowych.
Podobne artykuły: