Kiedy mamy małe dziecko często musimy zabierać je ze sobą na różne przyjęcia rodzinne, urodziny, imieniny, chrzest, czy ślub koleżanki. W takich wypadkach powinniśmy postarać się o to, by maluch wyglądał równie elegancko jak my i przy tym, by czuł się swobodnie.

To od nas zależy jakie zasady wpoimy swoim maluchom od najmłodszych lat. Bardzo ważne, aby dziecko samo zdawało sobie sprawę z tego, że w różnych sytuacjach obowiązuje elegancki strój i nie wszędzie wypada pójść w tak ukochanych jeansach. Dziewczynki najlepiej oczywiście czują się w sukienkach, dlatego naszej księżniczce możemy zafundować sukieneczkę lub spódniczkę modnym fasonie o długości do kolan, aby nie krępowała jej ruchów. W tym sezonie bardzo modne są kolory pastelowe, przede wszystkim różowy, beżowy, biały, błękitny, ale także lila, morelowy, a nawet szary. Motywy, które dodadzą uroku każdej dziewczynce to przede wszystkim koronkowe dodatki, kokardki lub wstążeczki, a także akcenty kwiatowe.

Dla chłopca dobrym rozwiązaniem będzie koszula z krótkim rękawem, najlepiej w jasnym kolorze, takim jak np. błękit, beż, czy biel. Do tego możemy dokupić spodnie z materiału niekrępującego ruchów malca.

Kupując obuwie również zwróćmy uwagę, aby było wygodne. Pamiętajmy o tym, że maluchom bardzo szybko rosną stopy i siłą rzeczy dziecko zbyt długo nie ponosi jednych bucików, dlatego wybierzmy takie, które dziecko będzie mogło założyć także do stroju na co dzień.

Pamiętajmy również o tym, aby nie przesadzać z elegancją i nie stylizować swoich pociech na miniaturki dorosłych, bo to wygląda raczej śmiesznie, krępuje ich ruchy i wbrew pozorom nie jest w zgodzie z dziecięcą naturą. Musimy liczyć się również z tym, że maluch ma prawo się pobrudzić nawet w najpiękniejszej sukieneczce i nie możemy również robić z tego ogromnej tragedii.

Poniżej przedstawiamy eleganckie propozycje marki PIMM dla chłopca i dziewczynki.


Podobne artykuły: