Chociaż za oknem pogoda nie sprzyja jeszcze opalaniu to coraz częściej staramy się już zaopatrzyć w potrzebne na lato gadżety. Rozglądamy się za strojami kąpielowymi, bluzeczkami na ramiączkach. Nie możemy jednak zapomnieć o wyborze twarzowych okularów, które nie tylko mają stanowić modny dodatek do naszego stroju, ale także powinny chronić nasze oczy przed szkodliwym promieniowaniem UV.
New Yorker
Wiele marek odzieżowych proponuje nam wymyślne wzory i kolory okularów przeciwsłonecznych. Zapewne nie jedna z nas miała już dylemat, na jaki model się zdecydować, by jednocześnie chronić oczy oraz dopasować go do kształtu twarzy. Pamiętajmy, że przebywając dużo czasu na silnym słońcu, czyli w górach lub na plaży w środku lata, musimy zwrócić uwagę na filtr, którego wysokość powinna wynosić przynajmniej 100 UV. Najlepiej przed słońcem będą nas chroniły szkła w kolorze brązowym lub niebieskim.

W tym sezonie zdecydowanie królują dużo oprawki z dość grubymi szkłami, stylizowane na lata 60-te i 70-te. Osoby, których twarz ma kształt owalu nie powinny mieć problemu z doborem odpowiedniego modelu, ponieważ pasuje do nich zazwyczaj każdy kształt okularów. Do okrągłej buzi najlepiej będą pasowały wszelkie prostokątne przeciwieństwie lekko wydłużone wzory, w przeciwieństwie natomiast do osób z kwadratowymi rysami twarzy, którym poleciłabym raczej okulary owalne lub okrągłe. Dla prostokątnych rysów możemy również wybrać owalne i okrągłe kształty, jednak mniejszej wielkości. Przy trójkątnej buzi powinnyśmy zdecydować się na oprawki bardziej prostokątne.

Odpowiednio dobrane okulary powinny być dla nas wygodne, nie powinny się zsuwać z nosa. Dolna cześć oprawki nie może mocno opierać się na policzkach, natomiast górna  powinna znajdować się na linii brwi.

Kolory oprawek każda z nas może dopasować sobie do własnego stylu i stroju. Przedstawiamy nowe modele kilku znanych marek na sezon letni 2009.


New Yorker

New Yorker

New Yorker

New Yorker

New Yorker

New Yorker

New Yorker

New Yorker

New Yorker

New Yorker

New Yorker

H&M

H&M

H&M

H&M

H&M

Pretty Girl, 24,90 zł.

Pretty Girl, 24,90 zł.

Pretty Girl, 24,90 zł.

Pretty Girl, 24,90 zł.

Auster, 250 zł.

Hera&Luna, 220 zł.

Jaguar, 480 zł.

Joop, 630 zł.

Joop, 630 zł.

Podobne artykuły: