Tchibo, wspierając międzynarodowy projekt „Cotton made in Africa”, wprowadzi do sprzedaży w swoich sklepach i stoiskach wyjątkowe ubrania. Ich zakup przyczynia się do rozwoju rolnictwa w Afryce.
Uprawa bawełny stanowi główne źródło dochodu dla ponad 20 milionów ludzi mieszkających w Afryce. Projekt „Cotton made in Africa“ (www.cotton-made-in-africa.com) pomaga afrykańskim plantatorom bawełny w prowadzeniu zrównoważonej produkcji pod względem środowiskowym i społecznym. Dzięki temu bawełna afrykańska, wyróżniająca się wysoką jakością, ma szansę stać się bardziej konkurencyjna w skali międzynarodowej. Jednym z celów projektu jest pomoc w zapewnieniu i rozszerzeniu rynków zbytu dla bawełny pochodzącej z Zambii, czy z mniejszych państw, takich jak Benin i Burkina Faso.

Projekt „Cotton made in Africa” jest realizowany przez fundację „Aid by Trade”, która została założona w 2005 r. Tchibo przystąpiło do projektu „Cotton made in Africa” w 2008 r. i jest jednym z członków komitetu doradczego fundacji. Tchibo, wspierając międzynarodowy projekt „Cotton made in Africa”, wprowadzi do sprzedaży w swoich sklepach i stoiskach wyjątkową odzież w kolekcji „Kolorowy zawrót głowy”. W skład kolekcji wchodzą idealne na lato ubrania damskie i męskie, m.in. koszulki, bluzki, topy, tuniki czy koszulki polo. Produkty, których sprzedaż wspiera projekt „Cotton made in Africa”, oznaczone zostały specjalnym logo. Ich zakup przyczynia się do poprawy warunków życia wielu afrykańskich rolników i ich rodzin.

Dodatkowo, wszystkie ubrania z kolekcji „Kolorowy zawrót głowy” opatrzone są logotypem „TCM Skin Care” (Przyjazne dla skóry). Oznacza to, że wszystkie materiały, które mają bezpośredni kontakt ze skórą, zostały sprawdzane pod kątem zawartości substancji szkodliwych. Jest to gwarancja, że produkt jest tolerowany przez skórę oraz spełnił rygorystyczne wymagania ekologiczne stawiane przez Tchibo i oparte na obowiązujących przepisach prawa oraz międzynarodowych standardach.

Kolekcja „Kolorowy zawrót głowy” dostępna będzie w sprzedaży od środy, 3 czerwca br., w sklepach i na stoiskach Tchibo oraz w sklepie internetowym.Podobne artykuły: