Masz obniżone libido? Seks nie sprawia ci satysfakcji? Na problemy seksualne kobiet lekarze polecają stosowanie preparatów opartych o aminokwasy i naturalne odpowiedniki hormonów.

Pogoń za karierą, obowiązki żony, matki; zmęczenie, stresy dnia codziennego... - wszystko to nie sprzyja udanemu życiu seksualnemu kobiety. Na chwile intymności zostaje zbyt mało czasu i sił. A jeśli już dojdzie do zbliżenia, napięcie emocjonalne blokuje funkcje seksualne i orgazm nie przychodzi...

Seksuolodzy wyróżniają u kobiet dwie podstawowe dysfunkcje, które choć mają te same objawy, opisują różne dolegliwości:
- anorgazmia - brak osiągania orgazmu mimo prawidłowego przebiegu kontaktu seksualnego,
- oziębłość płciowa - niezdolność do osiągnięcia stanu podniecenia seksualnego.


Dysfunkcje seksualne u kobiet towarzyszą często przyjmowaniu niektórych leków, np. antykoncepcji hormonalnej, hormonów stosowanych w menopauzie, czy leków przeciwdepresyjnych. Temat tak specyficznych objawów niepożądanych rzadko bywa otwarcie omawiany przez lekarza z pacjentką. Dlatego występującego w czasie terapii zaburzenia funkcji seksualnej (np. braku możliwości osiągnięcia orgazmu), kobieta najczęściej nie wiąże z przyjmowanymi lekami.

Podstawowym etapem leczenia jest eliminacja organicznych i psychogennych przyczyn zaburzeń. Pomocna będzie wizyta u seksuologa. Leczenie farmakologiczne może składać się z leków o działaniu hormonalnym i leków pobudzających seksualnie. Lekarze polecają także preparaty oparte o aminokwasy i wyciągi roślinne o działaniu zbliżonym do działania hormonów, które można łączyć z antykoncepcją lub terapią hormonalną.

W odpowiedzi na kobiece kłopoty, firma PHARMACY Laboratories wprowadziła na rynek preparat AVENEA essence. Preparat działa doraźnie – więc analogicznie jak np. Viagra na mężczyzn. W odróżnieniu jednak od preparatów dla mężczyzn, kobieta zażywa swoją „różową tabletkę” AVENEA essence 3 razy dziennie (przez jeden określony dzień).

AVENEA essence  to pierwsza na rynku doraźna jednodniowa kuracja wspomagająca seksualną sferę życia kobiety. Preparat został skomponowany na bazie specjalnie dobranych składników, które usprawniają funkcje seksualne kobiety. AVENEA essence jest w pełni naturalna, nie zawiera syntetycznych hormonów, można ją stosować wraz z antykoncepcją, czy hormonalną terapią zastępczą (w trakcie menopauzy).  Wysoka aktywność i skuteczność AVENEA essence wynika z zastosowania wysoko skoncentrowanych ekstraktów roślinnych z krzewu Damiany (Turnera aphrodisiaca) oraz wyciągu z zielonych pędów owsa (Avena sativa), a także 98,5-procentowemu stężeniu aminokwasu L-argininy. W opinii wielu ekspertów, produkty oparte na tych substancjach zaliczane są do najskuteczniejszych niehormonalnych naturalnych metod wspomagania funkcji seksualnych u kobiet.

Krzew Damiany, którego działanie potwierdziła współczesna medycyna, od wieków używany był jako afrodyzjak zwiększający ukrwienie narządów płciowych i wspomagający potencję. Działa stymulująco, euforyzująco i silnie erotyzująco przez okres 1,5-godziny po zażyciu. Ekstrakt z liści krzewu Damiany jest polecany w zaburzeniach seksualnych u kobiet spowodowanych obniżeniem nastroju, trudności w osiągnięciu podniecenia seksualnego oraz osiąganiu orgazmu.


Ekstrakt z zielonych pędów owsa zawarty w preparacie AVENEA essence zwiększa pobudzenie seksualne. Zawiera związki krzemu, cynk, glukowanilinę oraz korzystnie wpływa na aktywność hormonalną i seksualną.

Aminokwas L–arginina  podnosi poziom tlenku azotu (NO) - jednego z najważniejszych neuroprzekaźników odpowiedzialnych za prawidłową odpowiedź seksualną organizmu; poprawia ukrwienie narządów płciowych wpływając na doznania seksualne. Niski poziom tlenku azotu obniża popęd seksualny i uniemożliwia osiągnięcie pełnej satysfakcji seksualnej.

Preparat AVENEA essence stosuje się doraźnie w celu wywołania stymulacji seksualnej kobiety i ułatwienia osiągnięcia orgazmu. W celu jednorazowego zwiększenia aktywności seksualnej oraz przy trudnościach w osiąganiu orgazmu u kobiety przyjmuje się 3 razy dziennie po 2 tabletki (ostatnie na pół godziny przed kontaktem seksualnym). Efekt zażycia preparatu najbardziej odczuwalny jest po około 30 minutach po zażyciu trzeciej – ostatniej dawki. W przypadku nadmiernego pobudzenia w ciągu dnia, można zmniejszyć dawkę dzienną o połowę lub zrezygnować z pierwszej porannej dawki.

Preparatu AVENEA essence  nie wolno stosować przy chorobach tarczycy oraz w ciąży i w okresie karmienia piersią. Preparat AVENEA essence jest dostępny w aptekach bez recepty. Jedno opakowanie zawiera 6 tabletek i kosztuje około 19 złotych.Podobne artykuły: