Natalia Niemen z zespołem New Life Music, w którym śpiewa gościnnie z Basią Włodarską i mężem Mate.O, zagrają 22 marca o godz. 11.00 w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego koncert z okazji Narodowego Dnia Życia. Podczas koncertu można będzie usłyszeć utwory z nowej płyty zespołu New Life Music pt. „Szukam domu” oraz piosenkę „Jestem Mamą”, która promowała NDŻ w 2008 roku.
Natalia Niemen już po raz drugi wspiera kampanię społeczną NDŻ, ponieważ jak twierdzi – „Cóż mogę więcej powiedzieć – jestem mamą, jestem żoną, te role są dla mnie w życiu priorytetowe. Nie zastanawialiśmy się z mężem, czy się zaangażować czy też nie, bo to jest nasze życie i tym większa radość, że zawodzie jaki wykonujemy - zawodzie muzyka - możemy pośpiewać i wypowiedzieć się na temat podstawowych dla nas wartości”.

Tegoroczny Narodowy Dzień Życia odbywa się pod hasłem „Stawiam na rodzinę!”. Wokalistka uważa, że trzeba przypominać o roli, jaką w życiu człowieka odgrywa rodzina, ponieważ czasem takie sprawy traktowane są jak banał, a według niej – „Rodzina jest najważniejsza - po Panu Bogu(…). Bez rodziny nie da się żyć.” Natalia Niemen dodaje także, że trzeba pokazywać pozytywne wzorce rodzinne, tak jak ma to na celu kampania społeczna Narodowego Dnia Życia, ponieważ  jej zdaniem– „Życie rodzinne nie jest łatwe, nie wszystko idzie jak po masełku i nie zawsze jest różowo, bo wychowanie drugiego człowieka to największa odpowiedzialność. Wiąże się to z trudem i mozołem, ale jest też okraszone olbrzymią dozą radości, dla której warto postawić na rodzinę.”

Materiał, jaki usłyszymy na koncercie, zdaniem wokalistki jak najbardziej pasuje do idei NDŻ. Materiał oscyluje wokół relacji małżeńskich, rodzicielskich, wokół poszukiwania domu w sensie dosłownym i przenośnym. W czasie koncertu zespół New Life Music będzie wykonywał także piosenki spoza swojego repertuaru. Wokalistka uważa, że – „Joachim Mencel - lider zespołu - napisał przepiękną piosenkę, która jak myślę może stać się sztandarowym songiem NDŻ w tym roku.”

W związku z koncertem Natalia Niemen dodaje  – „Serdecznie zapraszam do słuchania płyty i wysłuchania koncertu. Jak zawsze powtarzam: o muzyce się nie dyskutuje, tylko się jej słucha.”   


Podobne artykuły:


DRUKUJ