20 i 21 marca br., w warszawskim Teatrze Bajka odbędą się kolejne spektakle muzyczne Śpiewając Jazz z udziałem Carmen Moreno, Anny Serafińskiej oraz Macieja Zakościelnego. W związku z dużym zainteresowaniem widzów najbliższe spektakle zostaną zarejestrowane i wydane w formie płyty CD przez wydawnictwo 4ever Music. Zapraszamy do Teatru Bajka - widzowie będą mieli niecodzienną okazję uczestniczenia w tym niezwykłym wydarzeniu.

Śpiewając Jazz to cykl spektakli z udziałem polskich wokalistów jazzowych. Zamierzeniem projektu jest stworzenie cyklu regularnych spektakli  o charakterze muzycznego wieczoru, którego głównym bohaterem będzie gwiazda „z tamtych lat”, choć bardzo istotnym jest udział młodego artysty, który niejednokrotnie jest dopiero na początku swej drogi artystycznej i czeka na odkrycie. Nie będą to sensu stricte koncerty jazzowe lecz widowiska teatralne. Pomysłodawcą, scenarzystą i reżyserem cyklu jest:  Zbigniew Dzięgiel – scenarzysta, reżyser telewizyjny, od kilku lat piszący książkę o polskiej wokalistyce jazzowej "Śpiewając jazz".

Tytuł książki posłużył więc za nazwę całego planowanego cyklu.   Carmen Moreno – zwana niegdyś „królową swingu” -  jest babcią  Anny Serafińskiej -jazzowej wokalistki, laureatki głównej nagrody i nagrody publiczności na Międzynarodowym Festiwalu Wokalistów Jazzowych w Montreux w 2004 r.   Gospodarzem  wieczoru i kolejnych planowanych w cyklu Śpiewając jazz jest Maciej Zakościelny – popularny aktor telewizyjny, teatralny i filmowy. Niewiele osób jednak wie, że Maciej jest również  muzykiem. Jest absolwentem podstawowej i średniej szkoły muzycznej II stopnia w klasie skrzypiec. Właśnie podczas tego wieczoru wystąpi na scenie nie tylko w charakterze skrzypka, ale i wokalisty. Wykona dwie piosenki, jedną w duecie  z Carmen Moreno  i drugą z Anną Serafińską.  

Istotną sprawą jest, że wszystkie utwory prezentowane podczas wieczoru będą wykonywane na żywo. Wokalistom towarzyszyć będzie siedmioosobowy zespół pod kierunkiem pianisty Rafała Stępnia, złożony z absolwentów Wydziału Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach. Rafał Stępień jest też – obok Anny Serafińskiej i Jana Walaska- aranżerem muzycznym całości.    

Najbliższe spektakle  20.03.2009, godz. 20:00 21.03.2009, godz. 19:30 05.04.2009, godz. 20:00 . Teatr Bajka, Warszawa, ul. Marszałkowska 138, www.teatrbajka.pl.  Podobne artykuły:


DRUKUJ