Zapraszamy na III Przegląd Filmów O Tematyce Kobiecej FEMINOstrada, który odbędzie się e dniach 4-8 marca w Katowicach. FEMINOstrada to nie tylko ciekawy sposób na uczczenie Dnia Kobiet, ale miejsce, gdzie spotykają się nowe idee, a kobiecość zostaje oddarta ze stereotypów.

Tegoroczny przegląd filmów stawia na różnorodność: tematów, nastroju, krajów i form. Pokazane zostaną fabuły, dokumenty i filmy krótkometrażowe - dzieła nagradzane na festiwalach filmowych na całym świecie, które na co dzień nieobecne są w obiegu filmowym. W programie znalazły się filmy prowokujące do myślenia i dotyczące ważnych problemów kobiet, takich jak handel kobietami, wyzwania macierzyństwa, prawa kobiet w krajach muzułmańskich, relacje między kobietami.

Zaprezentujemy filmy fabularne:  „Samarytanka” reż. Kim Ki-duk, „Obcy we mnie” reż. Emily Atef,  „Telenowela” reż. Pernille Fischer Christensen, „3 kobiety w różnym wieku” reż. Manijeh Hekmat, „Kobiety” reż. Diane English. W programie tegorocznego przeglądu znalazła się również obszerna sekcja filmów o tematyce indyjskiej będących kontrapunktem dla bajek z Bollywood: m.in.  „Przeznaczone do burdelu”, „4 kobiety”. Unikatowym wydarzeniem III edycji FEMINOstrady będą dwa premierowe pokazy filmów krótkometrażowych Festiwalu Filmów Feministycznych w Davis (Kalifornia).

Poza projekcjami filmowymi zapraszamy także na wykłady, prelekcje i spotkania związane z sytuacją kobiet na całym świecie. Będziemy rozmawiać o modelach kobiecości w kulturze Indii, o zjawisku prostytucji, stereotypie feministki i kobietach w buddyzmie. Dopełnieniem imprezy będą warsztaty rozwoju osobistego poświęcone niezależności, kobiecości, poczuciu wartości oraz wystawy fotograficzne: Kobiety Indii oraz Polki w Sejmie.

Szczegółowe informacje o programie FEMINOstrady można znaleźć na stronie internetowej www.feminostrada.pl.

Imprez organizowana jest przez Stowarzyszenie Aktywne Kobiety oraz Centrum Sztuki Filmowej w Katowicach.
Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


DRUKUJ