Generalne porządki zacznij od... siebie! Aby tryskać energią wraz z pierwszymi, wiosennymi promieniami słońca sięgnij po sprawdzone sposoby. Na wiosenną odnowę najlepsza będzie filiżanka zielonej lub białej herbaty IRVING, która posiada silne działanie antyoksydacyjne a z uwagi na wysoką zawartości teiny wpływającej na przemianę materii, również oczyszczające. Dlatego warto pamiętać, by wielkanocne ucztowanie odbywało się zawsze w towarzystwie herbat Irving.

Linia zielonych i białych herbat IRVING to aż siedem smaków. W ofercie znajdują się: Jasmin Green, Mint Green, Pure Green, Lemon Green, Royal Green oraz Pure White i Fig&Pear White

Herbata biała - eliksir młodości

Arystokracją wśród herbat jest herbata biała - uznawana za najszlachetniejszy gatunek na świecie. Wytwarzana jest głównie w Chinach, a o jej wyjątkowości świadczy również sposób przeprowadzania zbiorów. Herbatę białą uzyskuje się wyłącznie z młodych pąków liści zbieranych wczesną wiosną, które następnie poddawane są tylko procesowi więdnięcia i suszenia. W przeciwieństwie do innych gatunków herbat – białej nie suszy się i nie zwija. Dlatego w procesie produkcji herbata biała nie traci naturalnych właściwości. Herbata biała zawiera dużo witaminy C oraz kofeiny, która działa pobudzająco i pozytywnie wpływa na koncentrację. Dlatego jej picie zaleca się przede wszystkim tym, którzy pracują intelektualnie. Biała herbata posiada także najsilniejsze właściwości antyoksydacyjne i zawiera polifenole, chroniące organizm przed atakiem wolnych rodników, odpowiedzialnych za proces starzenia. Jedna filiżanka białej herbaty zawiera tyle polifenoili, ile 12 szklanek soku pomarańczowego, dlatego nazywana jest często „eliksirem młodości”.

IRVING Fig & Pear White (herbata biała figowo-gruszkowa)

Jej szlachetny smak i aromat dyskretnie podkreślają aromatyczne owoce gruszki i figi. Do jej produkcji używane są wyłącznie młode, pochodzące z wiosennych zbiorów pączki. Irving Fig & Pear White to wysokiej jakości herbata biała z dodatkiem owoców gruszki, wzbogacona aromatem figi, dająca napar o subtelnym smaku i jasnozłocistej barwie.
Opakowanie zawiera 20 kopertek, rekomendowana cena - ok. 6 zł

IRVING Pure White (herbata biała)

Do jej produkcji używane są wyłącznie młode, pochodzące z wiosennych zbiorów pączki. Nierozwinięte liście herbaciane pokryte są delikatnym, białym meszkiem, o srebrnym odcieniu (tzw. silver tips), dlatego napar z nich ma wyjątkowo delikatny i wykwintny smak.
Opakowanie zawiera 20 kopertek, rekomendowana cena ok. - 6 zł

Sposób parzenia białej herbaty

Napar uzyskiwany z białej herbaty charakteryzuje się jasną, słomkową barwą oraz niezwykle świeżym, delikatnym smakiem i aromatem. Aby uzyskać ten smak i aromat, a także w pełni wykorzystać właściwości herbat białych, należy je zalewać przegotowaną i ostudzona wodą o temperaturze nie przekraczającej 80 °C, przez czas nie dłuższy niż 5 do 7 minut.

Herbata zielona – moc naparu

Podstawowymi składnikami zielonej herbaty są garbniki (polifenole) kofeina oraz olejki eteryczne. Zielone listki zawierają również niewielkie ilości witamin, związków mineralnych i pierwiastków śladowych. Proporcjonalny udział wszystkich tych związków decyduje o niepowtarzalnym smaku i aromacie poszczególnych gatunków a przede wszystkim o jej właściwościach leczniczych.
Ze względu na wysoką zawartość niektórych mikroelementów i antyoksydantów zielona herbata działa pobudzająco, poprawia koncentrację oraz efektywność uczenia się, a zawarta w niej teina przyspiesza przemianę materii. Zielona herbata ma też wspaniałe działanie kojące, a codzienne picie przynajmniej jednej filiżanki naparu skutecznie oczyszcza organizm i cerę z wszelkich toksyn.

IRVING Jasmine Green (herbata zielona z jaśminem)

Mieszanka wysokiej jakości herbat zielonych z płatkami jaśminu, dająca napar o jasnej barwie i delikatnym smaku. Dzięki zawartości cennych składników takich jak antyoksydanty i teina, zielona herbata posiada właściwości wspomagające działanie organizmu. Antyoksydanty chronią przed wolnymi rodnikami, a teina pomaga przezwyciężyć zmęczenie. Aromatyczne kwiaty jaśminu stanowią tradycyjne dopełnienie jej subtelnego smaku zielonej herbaty.
Opakowanie zawiera 20 kopertek, rekomendowana cena ok. - 5 zł

IRVING Mint Green (herbata zielona z miętą)

Mieszanka wysokiej jakości herbat zielonych, dająca napar o subtelnym smaku i orzeźwiającym aromacie. Dodatek orzeźwiającej, świeżej mięty doskonale komponuje się z subtelnym smakiem zielonej herbaty. Zielona herbata zawiera antyoksydanty, które chronią organizm przed wolnymi rodnikami oraz teinę pomagającą przezwyciężyć zmęczenie.
Opakowanie zawiera 20 kopertek, rekomendowana cena ok.- 5 zł

Sposób parzenia zielonej herbaty

Najczęściej stosowany i najłatwiejszy sposób parzenia wygląda następująco: jedną łyżeczkę herbaty liściastej (np. Irving Royal Green) należy zalać gorącą, ale nie wrzącą wodą (ok. 80-90 st. C). Zaparzać pod przykryciem od 3 do5 minut. Jedna łyżeczka wystarczy na jedną filiżankę. W przypadku herbat ekspresowych (np. Irving Mint Green) czas parzenia powinien byt nieco krótszy i wnosić ok. 1-2 minut
Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

Ile kalorii mają Gruszki karmelizowane do mięsa
Ile kalorii ma cappucino

Wersja do druku