Nadszedł czas zimowego snu dla całej natury. Ciężko o świeże warzywa i owoce, które dzięki witaminom oraz mikroelementom wspomagają naszą odporność. Zatrzymajmy to, co potrzebne organizmowi używając woreczków na mrożonki marki Paclan i cieszmy się wyśmienitym smakiem pożywnych zup.
Istnieją mity według których zamrażane warzywa i owoce tracą wartości odżywcze, jednak nic bardziej mylnego. Oczywiście pod warunkiem, że użyjemy właściwych pojemników zachowują świeżość i 80 % wartości odżywczych przez okres roku. Zamrażanie warzyw jest praktyczne w szczególności wtedy, gdy nie smakują nam mieszanki oferowane w hipermarketach. Wszyscy doskonale bowiem wiemy, że najlepiej smakują uprawy tradycyjne, które można zakupić np. na straganach. Dużo lepszym wyjściem jest więc samodzielne dobranie najbardziej dorodnych warzyw w naszych ulubionych gatunkach i kolorach, którymi zajadamy się także latem. Warzywa należy umyć, dokładnie wysuszyć, żeby nie wystąpiło zjawisko przemarzania i pokroić odpowiednio por i cebulę w plasterki, ziemniaki i marchew w kostkę, seler w paski albo tak jak lubisz.

Zamrażanie z aromatem, ale bez lodu

Pakując warzywa postaraj się wypompować z woreczków na mrożonki PACLAN jak najwięcej powietrza. Możesz zamrozić warzywa osobno, jednak jeżeli masz jakieś ulubione przepisy na zupę, stwórz własne mieszanki. Dzięki dwóm rozmiarom możesz zamrażać tak dużo produktów, jak tylko zechcesz – 1 albo 3 litry. Później wysypiesz zawartość woreczka do wrzątku lub zanurzysz go bez otwierania. Torebki PACLAN z folii LDPE wytrzymują temperatury od -20°C do 100°C, więc możesz to zrobić bez obaw, że folia się stopi. To sposób na błyskawiczne przygotowanie zupy bez względu na sezon. Aby twoja zupa była aromatyczna ważne jest, żeby zamrażane produkty nie przechodziły zapachem plastiku. Woreczki marki PACLAN, są neutralne chemicznie, co oznacza że nie wchodzą w reakcję z produktami spożywczymi. Możesz nawet zamrozić w nich gotowe zupy nie martwiąc się, że zmienią smak. Pakowanie warzyw przy użyciu woreczków na mrożonki marki PACLAN jest łatwiejsze dzięki specjalnemu klipsowi – nie musisz zgrzewać folii ani związywać jej gumką. Pamiętaj, że mrożone warzywa w szczelnym opakowaniu zachowują smak i nie pokrywają się kryształkami lodu. Specjalne białe pole przeznaczone na opisy zaoszczędzi amatorom mrożonek żmudnego przerzucania opakowań w poszukiwaniu tego właściwego.

Ceny:
Torebki na mrożonki  1 L x 50 szt. / cena: 4,40zł
Torebki na mrożonki  3 L x 50 szt. / cena: 6,50zł


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

truskawki mrożone kcal
Ile kalorii ma marchew zasmażona

Wersja do druku