Hennessy jest liderem wśród najlepszej jakości koniaków i zalicza się do dóbr luksusowych z najwyższej półki. Teraz, dzięki kosmopolitycznym koktajlom – Miami, Shanghai, Moscow i Paris można na nowo odkrywać urokliwy i czarujący sposób picia koniaku.
Prestiż to z języka francuskiego „urok” i „czary”, z łaciny – „sztuczki magiczne”. Mianem luksusu można określić zarówno kolację w drogiej restauracji, przy kieliszku dobrego koniaku, jak i wyborną zabawę w ekskluzywnym modnym klubie, smakując oryginalne koktajle.
Hennessy proponuje zmiksowanie ich obu – prestiżu i luksusu. Tak powstała nowa forma delektowania się luksusowym koniakiem – ukryta pod postacią zaskakująco wyjątkowych koktajli Hennessy City Cocktails. Urokliwy i czarujący sposób picia koniaku można odkrywać dzięki kosmopolitycznym koktajlom Miami, Shanghai, Moscow czy Paris.
Koniakiem Hennessy delektują się ludzie z całego globu – w czystej postaci, „on the rocks” (na lodzie) czy – jak to ma miejsce już od ponad 100 lat – w oryginalnych koktajlach!
– Od lat koniak kojarzył się z wizerunkiem nobliwego gentlemana, palącego cygaro przy bogato rzeźbionym kominku – mówi Rafał Dmowski, Moët Hennessy Brand Manager. – Chcieliśmy, aby ten doskonały trunek dał się poznać również młodszej grupie konsumentów. Wychodząc naprzeciw ich wzrastającym wymaganiom, marka Hennessy postanowiła zrewolucjonizować podejście do koniaku. Okazało się, że wkomponowany w koktajle nadal zachowuje on swoją klasyczną barwę, a jednocześnie zaskakuje lekkim i aksamitnym wyważeniem.
Koktajle Hennessy są najchętniej zamawianymi na świecie. Gwarantują wyszukany smak i najwyższą jakość koniaku. Teraz ta niekonwencjonalna propozycja kosmopolitycznych koktajli także w naszym kraju zdobyła rzeszę zwolenników. – Skupiliśmy się przede wszystkim na ekskluzywnych i modnych klubach, a ich klienci bardzo lubią zapoznawać się z nowościami i oryginalnymi smakami – komentuje Rafał Dmowski, Moët Hennessy Brand Manager. Dla klubowiczów, którzy lubią dobrą zabawę w gronie przyjaciół i są stałymi bywalcami modnych miejsc, delektowanie się koktajlami Hennessy leży w dobrym tonie kultury klubowej.
Aby podkreślić międzynarodowy charakter marki oraz jej prestiż, nazwami koktajli zostały cztery światowe metropolie – Shanghai, Miami, Moskwa i Paryż.


Przepisy na Hennessy City Cocktails


Hennessy Shanghai

40 ml Hennessy, 100 ml Sprite’a, kilka kropli Angostury,
skórka pomarańczy.

Wszystkie składniki wlej do szklanki Hennessy,
wypełnionej do połowy kostkami lodu.
Dodaj skórkę pomarańczy.
Całość wymieszaj łyżeczką.Hennessy Miami

40 ml Hennessy, 15 ml soku z limonek, 10 ml syropu cukrowego, 3-4 listki mięty.

Wszystkie składniki, łącznie z listkami mięty, umieść w shakerze. Dodaj 5 - 6 kostek lodu i mocno wstrząśnij (przez kilka sekund).
Nalewaj przez sitko do szklanki Hennessy.
Udekoruj listkiem mięty.
Hennessy Moscow

40 ml Hennessy, kilka kropli soku z cytryny,
cukier, plasterek cytryny.

Hennessy i sok z cytryny wlej do shakera.
Dodaj 2-3 kostki lodu. Wstrząśnij.
Nalej do szklanki Hennessy.
Brzeg szklanki udekoruj cukrem i plasterkiem cytryny.
Hennessy Paris

40 ml Hennessy, 15 ml soku z cytryny,
10 ml Triple Sec/Cointreau, skórka pomarańczy.

Wszystkie składniki wlej do shakera,
dodaj 5-6 kostek lodu i mocno wstrząśnij
(przez kilka sekund).
Nalewaj przez sitko do szklanki Hennessy.
Udekoruj skórką pomarańczy.
Hennessy Shanghai
Wszystkie koktajle o charakterze long drinków cechuje wieloskładnikowa mieszanka wysokoprocentowego alkoholu, likierów, syropów owocowych lub soków, win oraz dużej ilości kostek lodu. Nie wielu z nas wie, że ta popularna dziś forma koktajlu miała swoich zwolenników już w XIX wieku, także na dalekim wschodzie, w przepięknym Szanghaju.
Hennessy, chcąc nawiązać do tego egzotycznego i pięknego zakątka świata oraz jego historii sprzed ponad stu lat, stworzyła odświeżający koktajl Hennessy Shanghai. Jego inspiracją stał się ulubiony trunek kapitanów ówczesnej Marynarki Królewskiej, którzy raczyli się nim chociażby podczas postojów statków u wybrzeży Chin. Obecnie Szanghaj pozostaje najważniejszym portem i drugim co do wielkości miastem w tym kraju, gdzie życie nocne jest pełne szaleństw i dobrej zabawy. Odświeżający koktajl Shanghai wspaniale dopełnia stylową mieszankę wschodniej metropolii i europejskich wpływów z przełomu XIX i XX wieku, i nic nie zastąpi jego egzotycznego smaku!

Hennessy Miami

Dla wszystkich tych, którzy uwielbiają wieczne słońce i budzące zachwyt piękno Florydy, a przede wszystkim cudownego Miami, koktajl Hennessy Miami z pewnością stanie się ich ulubionym. Miami to niesamowita moc słońca i rześkości, stonowanej elegancji i blichtru świata mody, euforycznej zabawy w gronie znajomych i luksusowe imprezy show biznesu. Te wszystkie wspaniałe wrażenia oferuje swoim smakiem i inspiracjami koktajl Miami. Warto wieczorem oderwać się od codzienności i służbowych obowiązków, i rozkoszować się koktajlem, przygotowanym na bazie eleganckiego Hennessy.

Hennessy Moscow
O Moskwie można usłyszeć i przeczytać wiele – że jest fascynująca, a zarazem szpetna; że jest oszałamiająco barwna i jednocześnie szara; że jest zaskakująco dziwna i przewidywalna. Ale jednego nie można podważyć – jest luksusowa i carska. I taki właśnie jest koktajl Hennessy Moscow – czyli połączenie Hennessy z pokrytym cukrem plasterkiem cytryny. Koktajl ten najprawdopodobniej swoimi korzeniami sięga czasów panowania Cara Mikołaja II – spożywali go wówczas podczas obiadów oficerowie ochrony carskiej. Marka Hennessy postawiła w tym przypadku na moskiewską feerię barw i szaleństwo nocnego życia. W stolicy Rosji skosztujemy przeróżnych drinków i koktajli, jakie tylko można sobie wyobrazić – koktajl Hennessy Moscow jest jednym z najbardziej ekskluzywnych.

Hennessy Paris
Hennessy przygotował dla swoich smakoszy specjalny koktajl Hennessy Paris – w postaci zrównoważonej kombinacji triple sec i soku z cytryny, która stworzona została właśnie w Paryżu, w czasie szczęśliwych lat dwudziestych. Okres ten miał niewątpliwie swój nieodparty urok i niepowtarzalny klimat. Tak charakterystycznego blichtru i splendoru nie zaznały żadne inne pokolenia. Wszystko co wówczas miało miejsce – prohibicja, gwiazdy kina i estrady, nowe kanony mody, wyzwolenie kobiet – pozostawiło niezatarty ślad w historii. A Paryż… nieustannie tętni życiem każdego dnia i jako jedno z centrów światowej rozrywki oferuje wszelakie formy zabawy – od kabaretu przez nocne kluby, po teatr i operę, a przy tym nie zapomina oczywiście o koniaku!

Dzięki niepowtarzalnym Hennessy City Cocktails, wszyscy ceniący sobie prestiż i luksus – od Paryża, po Miami, Moskwę i Szanghaj – mają szansę doświadczać wyjątkowych smaków i kombinacji koktajli, rozkoszując się jednocześnie niezwykłym bogactwem aromatu Hennessy.

Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

Ile kalorii ma advocat

Wersja do druku