Kwas GABA i heksapeptyd to tandem doceniany przez kosmetologów i z powodzeniem stosowany w uwielbianych zabiegach bankietowych. Właściwości obu składników sprawiają, że ten duet znany jest jako anti-agingowa alternatywa dla toksyny botulinowej. Ostatnie miesiące pokazują, że kwas GABA i heksapeptyd wkroczyły w świat pielęgnacji domowej. Czy można stosować je codziennie? Eksperci wskazują, że tak.


Zabiegi bankietowe to te „do zadań specjalnych”, czyli takie, których efekty widoczne są niemal natychmiast. Kochamy to, prawda? Rynek beauty od lat docenia tę właściwość, a zabiegi bankietowe z powodzeniem stosowane są przed „wielkimi wyjściami”. Jednymi ze składników aktywnych, które przynoszą anti-agingowy „efekt WOW” jest duet: heksapeptyd i kwas GABA. Trendy pokazują, że to połączenie składników doskonale sprawdza się także w pielęgnacji domowej i skutecznie przeciwdziała objawom starzenia.

Multiplikacja działania

Heksapeptyd, nazywany niekiedy pseudobotuliną, to substancja białkowa, której właściwości i struktura są analogiczne do toksyny botulinowej. Jego małe cząsteczki świetnie wnikają w skórę. Z kolei kwas GABA, czyli kwas gamma-aminomasłowy, jest neurotransmiterem odpowiedzialnym za blokowanie sygnałów synaps nerwowych szlakami kanałów jonowych. Oznacza to, że w efekcie „potrafi” on redukować zmarszczki mimiczne, czyli… pojawia się kolejna analogia do toksyny botulinowej. Ale to jeszcze nie wszystko. Kwas GABA odbudowuje także barierę ochronną skóry, stymuluje barierę komórkową, działa wygładzająco i nawilżająco.

Oba składniki aktywne zastosowane w linii LIFT SHOT mesoBoost® wykazują skuteczne działanie spłycające zmarszczki mimiczne i rzeczywiście postrzegane są jako zbliżone działaniem do toksyny botulinowej. Kwas gamma-aminomasłowy oraz heksapeptyd działają jednak w zupełnie inny chemicznie sposób. Dzięki temu, łącząc je, osiągamy pożądany skutek multiplikacji efektywności – mówi Agnieszka Kowalska, Medical Advisor, Ekspert marki mesoBoost®.

Duet w domowej pielęgnacji

Połączenie kwasu gamma-aminomasłowego i heksapeptydu stanowi jeden z kluczowych duetów w zabiegach bankietowych, czyli tych, których efekty widzimy natychmiast, „tu i teraz”. Kosmetolodzy wskazują jednak, że właściwości tych składników możemy z powodzeniem wykorzystywać także w pielęgnacji domowej. Co więcej, doskonale sprawdzą się one w przypadku długotrwałego stosowania – stanowiąc nie tylko bazę dla „efektu wow”, ale także element skutecznej kuracji przeciwzmarszczkowej.

Praktyka pokazuje, że w domowej rutynie pielęgnacyjnej możemy nie tylko sięgnąć po efekt szybkiej poprawy wyglądu skóry, czyli tak lubiany przez nas „efekt bankietowy”, ale także wykorzystać zalety kwasu gamma-aminomasłowego i heksapeptydu do długotrwałej terapii odmładzającej. Warto włączyć ten tandem do codziennego rytuału SPA dla skóry wymagającej ujędrnienia lub dojrzałej. mówi Agnieszka Kowalska. – Linię LIFT SHOT mesoBoost® tworzą serum do twarzy oraz maska. Oba produkty, przygotowane na bazie doświadczenia na rynku gabinetowym, działają wygładzająco, napinająco, skutecznie wpływając na odmłodzenie skóry – nie tylko przed „wielkimi” wyjściami, ale także na co dzień – dodaje.

 

 

mesoBoost® LIFT SHOT SERUM

Neurotransmiter GABA i heksapeptyd

Serum do twarzy LIFT SHOT od mesoBoost® to świetne rozwiązanie zarówno przed wielkim wyjściem, jak i na co dzień w ramach działań anti-aging. Kwas gamma-aminomasłowy (GABA) odpowiada za blokowanie sygnałów synaps nerwowych szlakami kanałów jonowych. W efekcie prowadzi to do redukcji zmarszczek mimicznych. Kluczowe składniki zawarte w preparacie działają napinająco, wygładzająco i świetnie przygotowują skórę na, tzw. wielkie wyjście.

  • HEKSAPEPTYD - białko o właściwościach toksyny botulinowej powoduje wygładzenie zmarszczek mimicznych.

  • KWAS GABA - aminokwas, neurotransmiter o działaniu podobnym do toksyny botulinowej minimalizujący zmarszczki mimiczne.

Pojemność: 30 ml
Cena: 50 zł

 

 mesoBoost® LIFT SHOT MASKA

Neurotransmiter GABA i heksapeptyd

Bankietowa maska LIFT SHOT od mesoBoost® to świetne rozwiązanie zarówno przed wielkim wyjściem, jak i na co dzień w ramach działań anti-aging. Kwas gamma-aminomałsowy (GABA) odpowiada za blokowanie sygnałów synaps nerwowych szlakami kanałów jonowych. W efekcie prowadzi to do redukcji zmarszczek mimicznych. Kluczowe składniki zawarte w preparacie działają napinająco, wygładzająco i świetnie przygotowują skórę na, tzw. wielkie wyjście.

 

  • KWAS GABA - aminokwas, neurotransmiter o działaniu podobnym do toksyny botulinowej minimalizujący zmarszczki mimiczne.

  • HEKSAPEPTYD - białko o właściwościach toksyny botulinowej powoduje wygładzenie zmarszczek mimicznych.

    Pojemność: 30 ml
    Cena: 50 zł

 Najczęściej zadawane pytania


Co to jest heksapeptyd i jak działa w kosmetykach anti-aging?

Heksapeptyd to rodzaj peptydu, czyli krótkiego łańcucha aminokwasów, który może wpływać na skórę, imitując działanie niektórych neuroprzekaźników, co prowadzi do relaksacji mięśni twarzy. Dzięki temu może pomóc w redukcji linii mimicznych i zmarszczek. Jego działanie jest często porównywane do botoksu, ale jest mniej inwazyjne i może być stosowane w kosmetykach do użytku domowego.

Jak kwas GABA wspomaga działanie anty-aging?

Kwas gamma-aminomasłowy (GABA) to neuroprzekaźnik, który w kosmetykach działa relaksująco na mięśnie twarzy, przyczyniając się do zmniejszenia widoczności zmarszczek. GABA również pomaga zwiększyć produkcję kolagenu w skórze, co poprawia jej elastyczność i jędrność, prowadząc do młodszego wyglądu.

Jakie są korzyści z połączenia heksapeptydu i kwasu GABA w jednym produkcie?

Połączenie heksapeptydu i kwasu GABA w jednym produkcie tworzy silną formułę anti-aging, która może efektywnie redukować oznaki starzenia się skóry. Heksapeptyd minimalizuje zmarszczki mimiczne przez relaksację mięśni, natomiast GABA wspomaga tę działalność i dodatkowo przyczynia się do poprawy ogólnej struktury skóry przez stymulację produkcji kolagenu.

Jak stosować produkty zawierające heksapeptyd i kwas GABA?

Produkty zawierające te składniki najlepiej jest stosować regularnie, zgodnie z instrukcją na opakowaniu. Typowo, można je nakładać na oczyszczoną skórę twarzy rano i wieczorem. Ważne jest, aby produkt był dobrze wmasowany w skórę, co umożliwia głębszą penetrację składników aktywnych.

Czy każdy może używać kosmetyków z heksapeptydem i kwasem GABA?

Chociaż kosmetyki te są zazwyczaj bezpieczne dla większości ludzi, osoby z wrażliwą skórą lub istniejącymi problemami dermatologicznymi powinny skonsultować się z dermatologiem przed rozpoczęciem stosowania nowych produktów. Zawsze warto przeprowadzić test na małym obszarze skóry, aby upewnić się, że nie wystąpi reakcja alergiczna.


Podobne artykuły:


Wersja do druku