Potrójny kwas hialuronowy to król anti-agingu i regeneracji skóry. Jego popularność w kosmetyce zabiegowej nie gaśnie. To zdecydowanie nie dziwi, zważywszy na fakt, że połączenie trzech różnych wielkości cząsteczek HA pozwala na multiplikację efektywności przeciwstarzeniowej kwasu. Ostatnio potrójny kwas hialuronowy pojawił się także w pielęgnacji domowej. Co warto wiedzieć o THA? Kosmetolog radzi.


W jedności siła… prawda? Niekoniecznie. Kosmetolodzy wskazują, że w przypadku kwasu hialuronowego (HA) jest dokładnie odwrotnie, a jego siła i moc działania dla anti-agingu tkwi w tym przypadku w niejednorodności cząsteczek HA, ponieważ pozwala multiplikować efektywność substancji aktywnej.

Odmłodzenie, nawilżenie i ukojenie – razy trzy

Potrójny kwas hialuronowy to nic innego jak kwas o trzech różnych wielkościach cząsteczek. Najmniejsze cząstki HA to te o nazwie ULMW (w tłumaczeniu: utraniskocząsteczkowy kwas hialuronowy). To one wnikają najgłębiej w strukturę skóry i mają unikalną zdolność wiązania wody. Większe od nich są cząstki LMW (niskocząsteczkowy kwas hialuronowy), które pozytywnie wpływają na jędrność skóry i ułatwiają innym substancjom aktywnym dotarcie do naszych komórek. W anti-agingu to „umiejętność” na wagę złota. Największe z cząstek kwasu hialuronowego nazywane są HMW (wielkocząsteczkowy kwas hialuronowy). Ten rodzaj cząsteczek tworzy z kolei na powierzchni naskórka film sprzyjający utrzymaniu odpowiedniego poziomu nawilżenia. Dla skóry dojrzałej, która często wykazuje skłonność do przesuszenia, to niezwykle cenna właściwość.

Receptura linii THA Forte mesoBoost® została zainspirowana zabiegami medycyny estetycznej i bazuje na trzyprocentowym stężeniu potrójnego kwasu hialuronowego (THA). Dzięki temu pozwala zachować skórę w doskonałej kondycji i wykazuje dużą efektywność anti-agingową. Jest to możliwe, ponieważ potrójny kwas hialuronowy korzystnie wpływa na regenerację skóry, a także bardzo skutecznie nawilża ją i koi mówi Agnieszka Kowalska, Medical Advisor, Ekspert marki mesoBoost®. Potrójny kwas hialuronowy zdecydowanie stoi na podium efektywności w anti-agingu, ponieważ pomaga skutecznie wypełnić zmarszczki i przywraca skórze gęstość. Zapewnia specjalistyczną pielęgnację ukierunkowaną na długotrwałą regenerację cery oraz wspomagającą procesy jej odmłodzeniadodaje.

Jak podkreślają eksperci, potrójny kwas hialuronowy dobrze współgra ze składnikami o działaniu kojącym i z kofeiną, która jest silnym antyoksydantem.

Z czym współgra THA – czyli niacynamid i … kofeina

Jeśli mowa o anti-agingu, to słowem-kluczem niewątpliwie są antyoksydanty. Jednym z nich, docenianym ostatnio przez świat beauty jeszcze mocniej, jest kofeina, która skutecznie wychwytuje wolne rodniki. Dzięki temu pomaga hamować proces starzenia się skóry. – Kofeina i THA to tandem, którego warto szukać w produktach dla skóry dojrzałej, ale nie tylko dla niej. Pamiętajmy, że pierwsze objawy starzenia możemy dostrzec już po trzydziestym roku życia. Działania prewencyjne są zatem najlepszym sposobem na utrzymanie młodego wyglądu cery, a po produkty o działaniu przeciwstarzeniowym warto sięgnąć już wcześniejmówi Agnieszka Kowalska.

Jak podkreślają eksperci, drugim składnikiem, który dobrze współgra z potrójnym kwasem hialuronowym jest niacynamid, działający przeciwzapalnie i łagodzący zaczerwienienia. Niacynamid hamuje również proces starzenia poprzez wychwytywanie wolnych rodników.Najczęściej zadawane pytania


Co to jest potrójny kwas hialuronowy?

Potrójny kwas hialuronowy to formuła zawierająca trzy różne rodzaje kwasu hialuronowego o różnych rozmiarach cząsteczek. Ta kombinacja ma na celu optymalizację nawilżania skóry poprzez działanie na różnych poziomach naskórka i skóry właściwej. Małe cząsteczki penetrują głębsze warstwy skóry, średnie wchłaniają się do poziomu środkowego, a duże pozostają na powierzchni, zapewniając natychmiastowe nawilżenie.

Jakie są główne korzyści z używania potrójnego kwasu hialuronowego?

Główną korzyścią z używania potrójnego kwasu hialuronowego jest intensywne i wielowarstwowe nawilżenie skóry. Pomaga on utrzymać elastyczność i jędrność skóry, wygładza zmarszczki i linie mimiczne, oraz poprawia ogólną teksturę skóry. Ponadto, zapewnia długotrwałe nawilżenie, które może przeciwdziałać przesuszeniu i zwiększać odporność skóry na czynniki zewnętrzne.

Dla kogo jest polecany potrójny kwas hialuronowy?

Potrójny kwas hialuronowy jest polecany dla osób w każdym wieku, które chcą poprawić nawilżenie swojej skóry, ale szczególnie dla tych, którzy zauważają oznaki starzenia takie jak zmarszczki i utrata jędrności. Jest odpowiedni dla wszystkich typów skóry, włączając skórę suchą, normalną, a nawet tłustą i mieszana, ponieważ nie zapycha porów i nie pozostawia tłustego filmu.

Czy potrójny kwas hialuronowy jest bezpieczny dla wrażliwej skóry?

Tak, potrójny kwas hialuronowy jest zazwyczaj bezpieczny dla wrażliwej skóry, ponieważ jest jednym z najmniej drażniących składników nawilżających. Nie powoduje podrażnień i jest dobrze tolerowany przez większość typów skóry. Zawsze jednak zaleca się przeprowadzenie testu na małym obszarze skóry przed pełnym użyciem nowego produktu, szczególnie jeśli skóra jest skłonna do alergii.

Jak i kiedy należy stosować produkty z potrójnym kwasem hialuronowym?

Produkty z potrójnym kwasem hialuronowym można stosować zarówno rano, jak i wieczorem, w zależności od preferencji i potrzeb skóry. Najlepiej aplikować je na oczyszczoną i lekko wilgotną skórę, co ułatwia wchłanianie składników aktywnych. Mogą być stosowane samodzielnie lub pod krem nawilżający, aby zwiększyć efekt nawilżenia. Regularne stosowanie pomoże uzyskać najlepsze efekty w postaci nawilżonej, gładkiej i elastycznej skóry.


Podobne artykuły:


Wersja do druku